Partnerzy serwisu:

Warszawa: Kolejny etap prac na Grochowskiej. Tramwaje na krótszej trasie

Witold Urbanowicz 24.05.2019

Warszawa: Kolejny etap prac na Grochowskiej. Tramwaje na krótszej trasie
fot. TW
Od miesiąca Tramwaje Warszawskie przeprowadzają remont torów w ciągu ul. Grochowskiej. W weekend zostaną wprowadzone dalsze zmiany: rozjazd nakładkowy zostanie przesunięty bliżej al. Zielenieckiej.
Miesiąc temu rozpoczęły się prace przy modernizacji trasę tramwajową w ciągu Grochowskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do al. Zielenieckiej. Robotnicy rozebrali już torowisko na odcinku 700 m między Wiatraczną a Międzyborską. Trwają przygotowania do budowy nowego torowiska oraz poszerzonych i podwyższonych przystanków. – Już w przyszłym tygodniu na plac budowy trafią pierwsze szyny, co pozwoli nam na ich montaż w docelowym miejscu – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Teraz prace wkraczają w nowy etap. W związku z tym w ten weekend rozkład nakładkowy, znajdujący się teraz przy Urzędzie Dzielnicy Pragi Południe, zostanie przesunięty bliżej al. Zielenieckiej. W sobotę nie będą kursować linie 3 i 22. Od niedzieli 26 maja tramwaje linii 3 dojeżdżać do Gocławskiej. Po zakończeniu roku szkolnego ruch na Grochowskiej zostanie wstrzymany, tramwaje wrócą jesienią.

W sumie Tramwaje Warszawskie wymienią 9 km szyn i przebudują 12 peronów przystankowych, które zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej. Wprowadzone zostanie trawiaste torowisko, dzięki czemu w stolicy długość zielonych torów wzrośnie do 25 km. Na przejściach wprowadzone zostaną szersze azyle, pojawią się też światła przy Mińskiej. Do jazdy na wprost zachowane po dwa pasy na wprost, choć będą nieco węższe. Trzeci pas przed rondem Wiatraczna rozpocznie się w rejonie Modrzewiowej, a nie Podskarbińskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony