Partnerzy serwisu:

Warszawa: Kolejny budynek z bezpośrednim przejściem do metra

simetra 07.10.2020

Warszawa: Kolejny budynek z bezpośrednim przejściem do metra
fot. PORR/PHN
Powstający w Warszawie budynek Skysawa będzie połączony przejściem podziemnym ze stacją metra Rondo ONZ. Prace nad łącznikiem rozpoczęły się w maju. Dzisiaj zobaczyliśmy jego wizualizację.
W maju tego roku Polski Holding Nieruchomości (PHN) poinformował o rozpoczęciu budowy podziemnego łącznika między stacją metro Rondo ONZ a budowanym na jego zlecenie kompleksem Skysawa. Chodzi o dwa biurowce powstające w ścisłym centrum Warszawy przy ul. Świętokrzyskiej 36. Niższy będzie liczył od czterech do dziewięciu kondygnacji, zaś wyższy będzie 155 m wieżą.

Generalnym wykonawcą kompleksu jest konsorcjum firm na czele którego stoi PORR. Zgodnie z harmonogramem budynek A ma być gotowy w trzecim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B czyli wieży zaplanowano na trzeci kwartał 2022 r.

Budynek A będzie połączony ze stacją metra na poziomie -2. Łącznik znajdzie się pod chodnikiem u zbiegu ul. Świętokrzyskiej z al. Jana Pawła II. W początkowej fazie budowy, w maju i czerwcu, prowadzona była inwentaryzacja infrastruktury znajdującej się w ziemi. Następnie wykonany został wykop oraz strop. Budowa przejścia potrwa do końca roku.

W wakacje zostało uruchomione inne bezpośrednio połączenie pomiędzy kompleksem budynków The Warsaw Hub a stacją metra Rondo Daszyńskiego. Wcześniej łącznika ze stacją Świętokrzyska doczekał się biurowiec wzniesiony na miejscu dawnego Sezamu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony