Partnerzy serwisu:

Warszawa: Kładka przez Wisłę bez odwołań. Bliżej umowy

Witold Urbanowicz 03.11.2021

Warszawa: Kładka przez Wisłę bez odwołań. Bliżej umowy
mat. UM Warszawa
Uprawomocnia się wybór wykonawcy kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę w Warszawie. Żaden z uczestników nie skorzystał z możliwości złożenia odwołań.
W połowie zeszłego miesiąca Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę. O zamówienie ubiegało się pięć firm, z czego cztery zmieściły się w budżecie. Wygrał Budimex z ofertą za nieco ponad 120 mln zł.

Jak informuje ZDM, minął już termin składania odwołań. Żaden z uczestników nie zdecydował się jednak na podważenie wyniku. – Rozstrzygniecie przetargu przyjęte do wiadomości przez uczestników. Most na Pragę coraz bliżej – informuje Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. Jak dodają drogowcy, niedługo będzie możliwe podpisanie umowy.

Obiekt o długości 452 m powstanie w osi Karowej i Okrzei. Kładka będzie miała zmienną szerokość – od 6,9 m do 16,3 m, z miejscami spoczynku i tarasami wypoczynkowymi. Infrastruktura rowerowa nie będzie oddzielona od pieszej. Wizualizacje tutaj.

Na realizację przeznaczono 826 dni, czyli ponad dwa lata. Piesi i rowerzyści mają skorzystać z obiektu "najpóźniej wiosną 2024 r.".
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony