Partnerzy serwisu:

Warszawa. Już ponad 10 tysięcy Biletów Metropolitalnych

jd/inf. pras. 10.09.2018

Warszawa. Już ponad 10 tysięcy Biletów Metropolitalnych
fot. Zxcvbnm 9999, lic. CC 4.0 międzynarodowa
Ponad 10 tysięcy Biletów Metropolitalnych za 1,8 mln zł zakodowali już mieszkańcy podwarszawskich gmin na swoich kartach. Dzięki współpracy stolicy i okolicznych gmin ich mieszkańcy od września płacą za bilety długookresowe znacznie taniej.
Zarząd Transportu Miejskiego koduje Bilety Metropolitalne już od 14 sierpnia. W tej przedsprzedaży, do 31 sierpnia, w Punktach Obsługi Pasażerów sprzedano 2475 biletów. Od 1 września czyli od pierwszego dnia, w którym mieszkańcy metropolii warszawskiej mogli korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego, sprzedaż ruszyła w szybkim tempie. We wszystkich POP-ach przez cały dzień było wielu klientów. W niektórych wydłużane były godziny pracy, aż do chwili obsłużenia ostatniego zainteresowanego pasażera.

Punkty kodowania otworzyły też cztery gminy. Do wczoraj, 6 września, zakodowano w sumie 10 632 bilety (2475 w przedsprzedaży, od 1 września 5731 w POP-ach i 2426 w gminach). Najwięcej osób kupujących Bilety Metropolitalne obsłużył POP przy stacji metra Dworzec Wileński – 879 sprzedanych biletów, przy stacji Centrum – 690 i Dworzec Gdański – 536 sztuk. Natomiast najwięcej biletów poza Warszawą kupiono w Legionowie – 1006 sztuk.

Największym zainteresowaniem cieszą się bilety w cenie z trzeciego progu dofinansowania: 30-dniowe normalne na dwie strefy biletowe (za 120 zł) oraz 90-dniowe ulgowe także na obydwie strefy biletowe (165 zł).

24 maja Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę o rozszerzeniu oferty dla podwarszawskich samorządów. Każda gmina ma do wyboru trzy poziomy dofinansowania zakupu biletów mieszkańcom i odpowiadające im trzy rodzaje biletów. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych zapłaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny imienny z kolei, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

Porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego podpisały: Kobyłka, Lesznowola, Kampinos, Piaseczno, Wiązowna, Stare Babice, Józefów, Wołomin, Góra Kalwaria, Otwock, Sulejówek, Ożarów Mazowiecki, Legionowo, Leszno, Nieporęt, Radzymin, Jabłonna, Raszyn.

Trzy inne podwarszawskie gminy – Ząbki, Łomianki i Marki – od dłuższego czasu znajdują się w I strefie biletowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony