Partnerzy serwisu:

Warszawa: Jest umowa na trasę tramwajową do Winnicy. Zbuduje ją Balzola

Witold Urbanowicz 28.10.2019

Warszawa: Jest umowa na trasę tramwajową do Winnicy. Zbuduje ją Balzola
fot. MJ
Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na budowę blisko kilometrowego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Światowida do pętli Winnica. Z nowej trasy pasażerowie skorzystają w 2021 r.
Czwarty etap rozbudowy trasy, łączącej Młociny z Tarchominem i Nowodworami, zakłada budowę ok. 900-metrowego odcinka torowiska wzdłuż Światowida. Nowe tory powstaną na odcinku od wysokości ul. Barei do podwójnego przejazdu torowego u zbiegu ul. Dionizosa i Winorośli. Niezależnie od tego po wschodniej stronie ul. Dionizosa powstanie tor objazdowy, pełniący rolę tymczasowej pętli tramwajowej. Równolegle zostanie rozbudowany układ drogowy – powstanie jezdnia Światowida na odcinku od ul. Dzierzgońskiej do ul. Winnica. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Leśnej Polanki i Dionizosa.

Inwestycję zrealizuje firma Balzola, z którą Tramwaje Warszawskie właśnie podpisały umowę. Jej wartość to 67,7 mln zł brutto. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację prac – z wyłączeniem okresów zimowych. Jak zapowiada spółka, pierwsze tramwaje do Winnicy dojadą w 2021 roku.

– Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w ciągu około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach. Już dziś jest to jedna z najbardziej popularnych tras tramwajowych. W ciągu roku z obecnego przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tysięcy razy! A przez most Skłodowskiej-Curie w godzinach szczytu tramwaje przejeżdżają co dwie minuty – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony