Partnerzy serwisu:

Warszawa: Jest porozumienie związkowców i MZA ws. podwyżek

Witold Urbanowicz 18.11.2021

Warszawa: Jest porozumienie związkowców i MZA ws. podwyżek
fot. XDominik113x, lic. CC BY-SA 4.0
Dzisiaj (18 listopada) MZA podpisały z trzema związkami zawodowymi porozumienie ws. podwyżek, co oddala wizję strajku. Pracownicy otrzymają jednorazową rekompensatę, a od 2022 r. podwyżki pensji.
W związku z inflacją i rosnącymi kosztami życia związki zawodowe działające w MZA domagały się w ostatnim okresie podwyżek dla kierowców – 500 zł od października oraz 800 zł od przyszłego roku. Pracownicy zapowiadali działania strajkowe – w przyszłym tygodniu mieli masowo pójść oddawać krew, za co przysługuje dzień wolny. Jednocześnie grożono zaostrzeniem działań, jeśli postulaty nie zostaną spełnione.

Jak przypomina Gazeta Stołeczna, MZA zatrudniają teraz ok. 3,5 tys. kierowców. Protestować miało pięć związków. Cytowany przez gazetę Jan Kuźmiński, prezes MZA, przypomina, że w tym roku pracownicy dostali już ok. 100 zł brutto podwyżki. Do tego 500-700 kierowców może liczyć na dodatek za dobrą jakość pracy.

Jak się dowiedzieliśmy, dzisiaj (18 listopada) zarząd MZA podpisał porozumienie z trzema związkami: Związkiem Zawodowym Pracowników KM, KM OM NSZZ „Solidarność” MZA i TW oraz Związkiem Zawodowym „Kontra”. I tak wszyscy pracownicy MZA, za każdy pełny miesiąc pozostawania w zatrudnieniu w MZA w okresie 1.12.2020 – 30.11.2021 i pozostający w zatrudnieniu na dzień 30 listopada 2021 r., otrzymają jednorazową rekompensatę w łącznej wysokości 1500 zł brutto na etat, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. Wypłata rekompensat nastąpi z listopadową wypłatą.

Ponadto, jak wynika z porozumienia, od 1 stycznia 2022 r. pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 300 zł brutto na etat. Z podwyżki są wyłączeni pracownicy, którzy na dzień 1 stycznia 2022 r. znajdują się w okresie wypowiedzenia umowy o pracę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony