Partnerzy serwisu:

Warszawa. Metro Świętokrzyska. Wejście "odkształcone" i zamknięte

Jakub Dybalski 23.04.2019

Warszawa. Metro Świętokrzyska. Wejście "odkształcone" i zamknięte
fot. UM Warszawa
We wtorek po południu Metro Warszawskie poinformowało o zamknięciu jednego z wejść na stację metra Świętokrzyska. Odkształceniu uległa konstrukcja wejścia. Urzędnicy podejrzewają, że ma to związek z pobliską budową biurowca.
Metro Warszawskie poinformowało, że zamknęło wejście południowo–zachodnie na stację A14 Świętokrzyska.

„W dniu 23 kwietnia br. zauważyliśmy oddziaływanie toczącej się w sąsiedztwie stacji I linii metra Świętokrzyska budowy na konstrukcję wejścia na stację. W związku z powyższym poinformowaliśmy o zdarzeniu Wykonawcę Inwestycji, podjęliśmy działania zabezpieczające, m.in. zamknęliśmy wejście na stację” – czytamy w komunikacie.

– Zauważyliśmy odkształcenia wejścia na stację. Z konstrukcją samej stacji nic złego się nie dzieje – tłumaczy nam Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. – Na miejscu są nasi pracownicy, którzy monitorują sytuację. Po raz pierwszy zdarzyło się, że pobliska budowa ma wpływ na infrastrukturę wejściową.

W pobliżu wejścia trwa budowa 21–piętrowego wieżowca Central Point. Przedstawiciel inwestora, firmy Immobel przyznał w rozmowie z „Gazetą Stołeczną”, że dla niego sytuacja to też zaskoczenie i sprawdza, co się stało.

Bartoń tłumaczy, że konieczne jest sprawdzenie wszystkich przyczyn, dlatego to konkretne wejście zostało zamknięte do odwołania. Szybko nie zostanie otwarte, bo konieczne są prace naprawcze, m.in. wymiana pękniętych płytek.

W narożniku skrzyżowania Marszałkowskiej ze Świętokrzyską znajduje się też drugie wejście do metra, które działa bez przeszkód.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony