Partnerzy serwisu:

Warszawa: Jedna oferta na pomostowe Veturilo

Witold Urbanowicz 23.11.2020

Warszawa: Jedna oferta na pomostowe Veturilo
fot. Michał Szymajda
ZDM w Warszawie otworzył oferty w przetargu na uruchomienie systemu roweru publicznego z wykorzystaniem sprzętu używalnego lub odnowionego. Wystartował jedynie Nextbike, dotychczasowy operator systemu.
Przedmiotem zamówienia jest uruchomienie, zarządzanie i kompleksowa eksploatacja samoobsługowego systemu najmu rowerów publicznych z wykorzystaniem sprzętu używanego lub odnowionego. Usługa obejmuje przyszły rok – z opcją objęcia także roku 2022. Postępowanie rozpisano wobec przedłużającego się dużego przetargu na ośmioletnią obsługę roweru publicznego, który ostatecznie zakończył się fiaskiem.

W pomostowym przetargu wystartował jedynie Nextbike, czyli dotychczasowy operator rowerów. Zaproponował realizację usługi za 28,4 mln zł brutto, w tym 14,3 mln zł na zamówienie podstawowe, obejmujące rok 2021. Firma zadeklarowała skrócenie czasu przebywania roweru znajdującego się na liście rowerów oczekujących na przegląd okresowy do 24h, zapewnienie 60 rowerów dziecięcych oraz 100 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

Nie wiadomo, czy oferta spełnia oczekiwania finansowe ZDM. Na otwarciu ofert budżet zamawiającego określono na 0,00 zł brutto. „Najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku ponownie ogłosimy przetarg na nowy system, który ma służyć warszawiakom do końca 2028 r.” – zapowiada ZDM.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony