Partnerzy serwisu:

Warszawa: Europa Express City pojeździ dłużej?

Witold Urbanowicz 13.06.2018

Warszawa: Europa Express City pojeździ dłużej?
fot. Martyn Janduła
ZTM Warszawa rozpoczął negocjacje z Europą Express City w sprawie przedłużenia do końca roku umowy na świadczenie usług przewozowych z wykorzystaniem 26 autobusów o długości 9-metrowych. To efekt przedłużenia się procedury wyboru nowego operatora, z którym umowę na okres ośmiu lat podpisano dopiero pod koniec maja.
Warszawski ZTM rozpoczyna procedurę negocjacyjną w sprawie świadczenia usług przewozowych a liniach autobusowych nadzorowanych przez ZTM funkcjonujących w ramach systemu komunikacji miejskiej łączącego obszar aglomeracji warszawskiej przy wykorzystaniu 26 autobusów używanych 9-metrowych oraz zapewnieniu min. trzech wozów rezerwy. ZTM do rozmów zaprosił firmę Europę Express City, która obecnie świadczy tego typu usługi. Kwota zamówienia szacowana jest na 4,495 mln zł netto.

Organizator komunikacji zlecenie przewozów z wolnej ręki wyjaśnia przedłużeniem się postępowania przetargowego na wybór operatorów obsługujących 25 autobusów o długości ok. 12 metrów oraz 25 autobusów o długości ok. 9 metrów. Postępowanie zostało ogłoszone w 2017 r. W jego trakcie wpływały liczne odwołania – także od wyboru oferty. Ostatecznie 27 kwietnia ZTM podpisał umowę z Michalczewskim na część dotyczącą pojazdów 12-metrowych, a 28 maja z Arrivą na pojazdy 9-metrowe. Na produkcję i wprowadzenie do ruchu potrzeba ok. 30 tygodni, co oznacza, że nowe pojazdy 12-metrowe pod koniec października, a krótkie – przed Wigilią.

Usługa miałaby być świadczona w okresie od 1 września do końca roku 2018. Liczbę wozokilometrów określono na 680 tys. (+/- 10%). ZTM zakłada, że w dzień powszedni przewoźnik wystawiałby 20 brygad całodziennych, 5 brygad kursujących w godzinach szczytów komunikacyjnych (tzw. dodatków) i 1 rezerwę czynną, natomiast w soboty, niedziele i święta – 20 brygad i 1 rezerwę czynną. Okresowo (np. w wakacje, ferie, okresy o zmniejszonych potrzebach przewozowych) liczba autobusów w ruchu mogłaby być mniejsza niż 26, z jednoczesną możliwością zmiany struktury brygad. Jednocześnie w okresach o zwiększonych potrzebach przewozowych (np. Święto Zmarłych, itp.) liczba autobusów w ruchu może przekroczyć 26 sztuk (za zgodą wykonawcy).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony