Partnerzy serwisu:

Warszawa. Elektrobusy MZA zyskają nowe ładowarki

jd/inf. pras. 18.09.2019

Warszawa. Elektrobusy MZA zyskają nowe ładowarki
fot. MZA
W Warszawie otwarto oferty w przetargu Miejskich Zakładów Autobusowych na system ładowarek zajezdniowych. Na zajezdniach „Woronicza”, „Ostrobramska” i „Stalowa” powstanie w sumie 65 ładowarek wtyczkowych typu plug-in oraz trzy napowietrzne, pantografowe. Najtańsze oferty złożyła EkoEnergetyka.
Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, które zaproponowały następujące oferty:

Medcom – część pierwsza (65 ładowarek plug-in) – 7 843 095 zł brutto, część druga (trzy ładowarki pantografowe) – 1 557 918 zł brutto.
Technitel Polska SA – część pierwsza – 7 541 560,65 zł brutto.
EkoEnergetyka Sp. z o.o. – część pierwsza – 5 409 622,20 zł brutto, część druga – 1 255 166,93 zł brutto.
Konsorcjum Innogy Polska Solutions Sp. z o.o., Innogy Polska SA – część pierwsza – 6 141 787,40 zł brutto.

MZA jeszcze nie opublikowały informacji z otwarcia ofert, nie wiadomo więc, czy oferty mieszczą się w budżecie, ale z informacji przewoźnika wynika, że przetarg uda się rozstrzygnąć. Jedynym kryterium jest cena.

System ładowarek zajezdniowych ma zapewnić efektywne ładowanie dla pojazdów z wielkiego przetargu stołecznego przewoźnika na zakup aż 130 przegubowych autobusów elektrycznych. Autobusy dostarczy Solaris w latach 2020-21 i zostaną skierowane do obsługi wszystkich linii poruszających się po Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.

System ładowarek zajezdniowych to 65 urządzeń wtyczkowych typu plug-in o mocy 60 kW każde, a także trzech urządzeń napowietrznych do szybkiego ładowania za pomocą pantografu. W ich przypadku moc wynosi po 400 kW. Pierwszych 15 ładowarek plug-in zostanie zainstalowanych w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy, a ostatnie dwa miesiące później. Trafią do zajezdni "Stalowa" (25 urządzeń), "Ostrobramska" (25) i "Woronicza" (15).

Ładowarki pantografowe pojawią się w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy. Każda z wymienionych zajezdni zyska jedną.

Poza systemem ładowania zajezdniowego powstanie też sieć ładowarek ulicznych zlokalizowanych na pętlach w różnych rejonach miasta. Miejskie Zakłady Autobusowe już w lipcu podpisały umowę na 20 urządzeń z możliwością rozszerzenia o kolejne. Dostarczy je EkoEnergetyka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony