Partnerzy serwisu:

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Witold Urbanowicz 26.06.2013

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie
Fot. ZTM Warszawa
Kolejne ograniczenia na działającej od pół roku trasie tramwajowej przez Most Północny. W czasie wakacji tramwaje na niegrzeszącej popularnością "dwójce" będą kursować tylko w godzinach szczytu - w dodatku ze zmniejszoną częstotliwością.
Nowa trasa przez Most Północny została uruchomiona 21 stycznia br. W związku z przedłużającymi się przygotowaniami do budowy dalszego odcinka torowiska (ZTM dopiero niedawno uzyskał decyzję środowiskową), tramwaje dojeżdżają tylko do przystanku Stare Świdry.

Dwójka, wobec konkurencji ze strony autobusów, lepiej penetrujących osiedla na Tarchominie i bezpośrednio dowożących do metra, od początku nie grzeszyła frekwencją, zwłaszcza poza godzinami szczytu. W związku z tym z czasem ograniczono częstotliwość pozaszczytową, godziny i dni jej funkcjonowania. Tramwaje tej linii zaczęły kursować tylko w dni powszednie w ramowych godzinach 6:00-20:30 - co 5 minut w szczycie i co 15 minut poza godzinami szczytu.

Według ostatnich pomiarów z 28 maja br. z dwójki w godzinach porannego szczytu (7:00-8:00) korzysta ok. 440 osób - w kierunku Młocin daje to ok. 37 pasażerów na tramwaj o pojemności ok. 200 osób. Poza szczytem frekwencja pozostaje mizerna.

Teraz, w porze wakacyjnej, przyszła pora na kolejne cięcia. Dwójka na przystankach będzie pojawiać się tylko w godzinach szczytu (6-9 i 14:30-19:30), a częstotliwość zostanie ścięta do 10 minut.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaj na Tarchomin
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony