Partnerzy serwisu:

Warszawa: Dwójka nie zmieni numeru, żeby pasażerowie się nie odzwyczaili

Witold Urbanowicz 11.04.2013

Warszawa: Dwójka nie zmieni numeru, żeby pasażerowie się nie odzwyczaili
Fot. ZTM Warszawa
Godziny i dni kursowania linii tramwajowej nr 2 przez Most Północny zostały ograniczone. Zgodnie z zarządzeniem o oznaczeniach linii powinna zmienić swój numer, tak jak stało się to z linią dowozową do tramwaju. ZTM postanowił utrzymać dotychczasowe oznaczenie nowej linii. Dlaczego?
Od 6 kwietnia tramwaje linii nr 2 na nowej trasie przez Most Północny przestały - w związku z niewielkim wykorzystaniem - jeździć w soboty, niedziele i święta. Teraz tramwaje tej linii kursują tylko w dni powszednie w ramowych godzinach 6:00-20:30. Dwójka jeździ też rzadziej w międzyszczycie - co kwadrans.

W parze z cięciami na dwójce ZTM wprowadził zmiany w kursowaniu linii dowozowej 214, która zgodnie z zarządzeniem dyrektora ZTM o oznaczeniach została przekształcona w linię okresową 314. Autobusy tej linii jeżdżą tylko w godzinach kursowania tramwaju. Jednocześnie numeru nie zmieniła dwójka, która zgodnie ze wspomnianym zarządzeniem powinna jeździć oznaczona jako 42 (oznaczenie linii okresowej). Dlaczego? - Sprawa zmiany numeru analizowana była bardzo dokładnie. Biorąc pod uwagę planowane wydłużenie linii w głąb osiedla, a co za tym idzie wznowienie jej kursowania w dni wolne od pracy, została podjęta decyzja o pozostawieniu obecnego numeru, gdyż zarządzenie umożliwia odstępstwa. Na każde odstępstwo zgodę oczywiście musi wyrazić dyrektor ZTM. I tak było w tym przypadku - wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik prasowy organizatora komunikacji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaj na Tarchomin
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony