Partnerzy serwisu:

Warszawa: Drugi etap remontu rozjazdów na pl. Bankowym. Bez tramwajów w ciągu Marszałkowskiej

Redakcja 14.07.2021

Warszawa: Drugi etap remontu rozjazdów na pl. Bankowym. Bez tramwajów w ciągu Marszałkowskiej
mat. UM Warszawa
W poniedziałek, 19 lipca, tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie pl. Bankowego. Przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa – od pl. Zbawiciela do ul. Muranowskiej.
Tramwajarze w tym etapie wymienią rozjazdy po stronie tzw. Błękitnego Wieżowca. Wygrodzenie torów nie będzie ingerowało w jezdnię. Nie będzie jednak możliwe skorzystanie z przejścia dla pieszych przez tory w tym miejscu. Przejście przez jezdnię będzie nadal dostępne.

W ciągu ul. Andersa i na ul. Świętojerskiej zostaną wyznaczone przystanki autobusowe dla komunikacji zastępczej. Po wschodniej stronie pl. Inwalidów również znajdzie się tymczasowy przystanek a w jego rejonie zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się. Utrudnienia potrwają do niedzieli, 25 lipca, włącznie.

W tym etapie prac tramwaje nie będą przejeżdżały przez pl. Bankowy ulicami Marszałkowską i Andersa. Przywrócony zostanie za to ruch, po wyremontowanych już torach, w al. „Solidarności” (i na moście Śląsko-Dąbrowskim).

Od poniedziałku 19 lipca zmienią się trasy tramwajów linii: 4, 14, 15, 23 i 36. Kursowanie składów linii 18 i 35 zostanie zawieszone. Na trasy wyjadą tramwaje linii zastępczej 75 i autobusy Z-4. Linia tramwajowa nr 4 zostanie skierowana na objazd ulicami: pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Trasa W-Z – Targowa. Tramwaje nr 14 zostaną skierowane od Puławskiej na Służewiec. Linie 15 i 36 ominą rejon prac, jadąc ulicami: Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska. Tramwaje linii 23 pojadą ulicami: Powstańców Śląskich – Reymonta –Wólczyńską – Nocznickiego – Młociny. Tramwajowa linia zastępcza 75 będzie kursowała na trasie: Żerań FSO – Jagiellońska –Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – Reymonta – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Autobusy linii Z-4 w kierunku pl. Inwalidów od metra Politechnika pojadą ulicami: Waryńskiego – Marszałkowską – Andersa – Świętojerską – Bonifraterską – Muranowską – Andersa –Mickiewicza. W przeciwnym kierunku z pl. Inwalidów ulicami: Mickiewicza – Andersa – Marszałkowską – Waryńskiego do stacji metra Politechnika.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony