Partnerzy serwisu:

Warszawa. Do końca roku będą zebry przy stacji Pole Mokotowskie

jd/inf. pras. ZDM 04.09.2019

Warszawa. Do końca roku będą zebry przy stacji Pole Mokotowskie
fot. ZDM Warszawa
Trwają intensywne prace na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Batorego. Wykonawca usunął już barierki oddzielające przystanki komunikacji miejskiej od drogi oraz starą nawierzchnię chodnika. Na modernizację czeka sygnalizacja świetlna. Do końca roku zostaną wyznaczone nowe przejścia dla pieszych.
O przebudowę skrzyżowania apelowali okoliczni mieszkańcy. Ich głównym postulatem były naziemne dojścia do przystanków komunikacji miejskiej oraz nowe przejście na północnym wlocie skrzyżowania. Dodatkowo rowerzyści zyskają przejazdy rowerowe, a kierowcy wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna. Zostanie wyposażona w nowoczesny system automatycznej detekcji.

Roboty w tym miejscu trwają do miesiąca. Wykonawca usunął już bariery, które oddzielały przystanki od ulicy oraz usunął starą nawierzchnię chodnika. Aktualnie prowadzone są prace brukarskie oraz kablowe.

Zmiany czekają światła wzdłuż Alei Niepodległości. W poprzednim roku rozstrzygnięto przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na modernizację aż 14 sygnalizacji świetlnych. Sygnalizacje będą ze sobą skoordynowane w celu uzyskania efektu „zielonej fali” na kolejnych skrzyżowaniach. Dodatkowo uwzględnione będą nowe drogi dla rowerów i przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych. Poprawiona zostanie również geometria skrzyżowań, a tramwaje uzyskają priorytet. Realizację tych prac przewidziano na 2020 rok.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony