Partnerzy serwisu:

Warszawa. Do karty miejskiej można sobie zrobić selfie

jd/inf. pras. 28.08.2019

Warszawa. Do karty miejskiej można sobie zrobić selfie
Fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego ułatwił wyrabianie Warszawskiej Karty Miejskiej. Od teraz można wyrobić ją w kilka minut, bo potrzebną fotografię można zrobić telefonem, choćby w Punkcie Obsługi Pasażera.
Nie ma już konieczności dostarczania fotografii w formie papierowej. Wystarczy przyjść do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów, zrobić sobie selfie lub skorzystać ze zdjęcia zapisanego w telefonie.

„Warto jednak pamiętać, żeby nie wysyłać selfie z wieczoru panieńskiego koleżanki sprzed dwóch lat, ale zdjęcie zrobione w ciągu ostatnich szczęściu miesięcy, na jednolitym jasnym tle. Na fotografii powinna znajdować się wyraźna twarz, w ujęciu od czubka głowy do linii ramion. Ważne, by nie robić zdjęcia z nakryciem na głowie, okularami z ciemnymi szkłami na nosie i włosami zasłaniającymi twarz” – tłumaczy w informacji Zarząd Transportu Miejskiego.

Co zrobić ze zdjęciem? Trzeba wejść na stronę foto.wtp.waw.pl lub już na miejscu zeskanować kod QR dostępny w okienku kasowym. Następnie wybrać zdjęcie z galerii w telefonie, zapoznać się z klauzulą informacyjną, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wysłać. Na ekranie telefonu pojawi się jednorazowy indywidualny kod, który należy podać pracownikowi POP-u. Oczywiście niezbędne jest udowodnienie swojej tożsamości. Po chwili Warszawska Karta Miejska będzie gotowa. Zdjęcie zostanie usunięte z systemu po wydaniu karty.

Warszawską Kartę Miejską można też wyrobić przez internet. Wystarczy wejść na stronę ztm.waw.pl i złożyć wniosek on-line. W takim przypadku maksymalny czas oczekiwania na kartę, która będzie do odebrania w POPie, wynosi cztery dni.

Warszawska Karta Miejska jest nośnikiem biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. W przypadku osób, które mieszkają i rozliczają podatki w Warszawie i dopełnią określonych formalności, może także stać się Kartą Warszawiaka lub Kartą Młodego Warszawiaka. Wówczas uprawnia do korzystania ze zniżek na Warszawski Transport Publiczny a także m.in. bilety do kin, teatrów i ośrodków sportowych.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony