Partnerzy serwisu:

Warszawa. Dlaczego autobusy są zimą brudne? ZTM tłumaczy

Jakub Dybalski 13.02.2017

Warszawa. Dlaczego autobusy są zimą brudne? ZTM tłumaczy
autobus w Warszawiefot. Martyn Janduła
Autobusów w zimie nie myje się w ten sam sposób jak w lecie. Nie tylko dlatego, że pojazd po prostu pokrył by się warstwą lodu. Chodzi też o pył wodny, który może uszkodzić ukłąd hamulcowy i związany z otwieraniem drzwi. Warszawski ZTM tłumaczy się pasażerom, narzekającym na „brudasy” na ulicach.
Warszawski organizator transportu wyjaśnia, że wymaga od przewoźników, by ci oferowali swoje usługi w czystych autobusach. Przyznaje jednak, że gdy temperatura spada poniżej zera, utrzymanie czystości nie jest łatwe.

„W czasie mycia tworzy się tzw. pył wodny, który bardzo łatwo może doprowadzić do zablokowania układów pneumatycznych w pojeździe, które są odpowiedzialne m.in. za sterowanie działaniem układu hamulcowego i zamykaniem drzwi. Znajdująca się w szczelinach przy drzwiach woda sprawiłaby, że drzwi by zamarzły” – można przeczytać w informacji na stronie ZTM.

Dlatego właśnie miejski przewoźnik, czyli MZA Warszawa, nie myje autobusów, gdy temperatura spadnie poniżej –5 stopni Celsjusza. W Warszawie, w ramach umów z ZTM działają też inni przewoźnicy – Arriva Bus, Mobilis, Europa Express City, czy PKS Grodzisk Mazowiecki – którzy mają podobne problemy.

ZTM zwraca uwagę, że myjnie autobusowe nie mają możliwości suszenia pojazdów. Jednocześnie przewoźnicy nie są w stanie pozostawić na noc, czasem kilkuset pojazdów, w ogrzewanym garażu.

„Operator utrzymuje jednak w czystości elementy wyposażenia, które mają wpływ na identyfikację pojazdu. Podczas obsługi codziennej myte ręcznie są tablice liniowe, miejsca, w których jest umieszczony numer taborowy, tablice rejestracyjne, reflektory, przyciski do otwierania drzwi oraz piktogramy z informacją dla pasażerów” – tłumaczy ZTM. Dodaje, że zima nie zwalnia przewoźników od utrzymania czystości wewnątrz pojazdów.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony