Partnerzy serwisu:

Warszawa: Decyzja dla tramwaju na Tarchomin na dobrej drodze

Witold Urbanowicz 06.05.2013

Warszawa: Decyzja dla tramwaju na Tarchomin na dobrej drodze
Materiały projektoweZTM Warszawa
Wygląda na to, że tramwaj na Tarchomin wreszcie otrzyma decyzję środowiskową. ZTM spodziewa się jej wydania jeszcze w tym miesiącu. Tramwaje mają zacząć jeździć w II poł. 2014 r.
Postępowanie środowiskowe dla Tarchomina ciągnie się od 2009 r. Pierwsza decyzja po protestach mieszkańców została uchylona, kolejne wersje raportu były odsyłane do poprawek. Teraz jest szansa na pozytywny finał. - ZTM otrzymał już pozytywne opinie Sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczące uwarunkowań środowiskowych tej inwestycji, a 21 marca br. Biuro Ochrony Środowiska zakończyło postępowanie w tej sprawie. Decyzja środowiskowa powinna zostać wydana w II połowie kwietnia - zapowiada Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM-u.

Po otrzymaniu decyzji ZTM wystąpi o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, co powinno nastąpić maksymalnie w ciągu 90 dni. - Po uzyskaniu decyzji ZRID, dokumentacja zostanie przekazana spółce Tramwaje Warszawskie, która ogłosi przetarg i sfinansuje budowę linii tramwajowej. Przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej na Tarchomin od mostu do ul. Mehoffera, powinien zostać ogłoszony w III kwartale 2013 roku, tak by pierwszy tramwaj do pętli Mehoffera mógł pojechać w II połowie roku 2014 - mówi Klimczak.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaj na Tarchomin
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony