Partnerzy serwisu:

Warszawa: Cztery oferty na projekt trasy tramwajowej przez Pole Mokotowskie

Witold Urbanowicz 10.05.2022

Warszawa: Cztery oferty na projekt trasy tramwajowej przez Pole Mokotowskie
Tramwaj na Rostafińskich - wizualizacjamat. TW
Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w przetargu na trasę tramwajową od Grójeckiej do Rakowieckiej – między Ochotą i Mokotowem. To środkowy odcinek trasy, która docelowo ma połączyć Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów (tzw. tramwaj do Wilanowa).
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla tzw. odcinka C trasy do Wilanowa. Prowadzi on od skrzyżowania Grójeckiej, Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Banacha, przez ulice Banacha i Rostafińskich (skrajem Pola Mokotowskiego) do skrzyżowania św. Boboli i Rakowieckiej. Przedsięwzięcie obejmować będzie przebudowę istniejącego torowiska w ul. Banacha z pętlą tramwajową i zapleczem ekspedycyjnym oraz w ciągu Rakowieckiej (do wysokości Opoczyńskiej) oraz przebudowę pasa drogowego w zakresie niezbędnym do budowy torowiska. W sumie to ok. 2,1 km torowiska, w tym 1,5 km nowych torów. Opcja obejmuje wsparcie w trakcie przetargu na roboty i nadzór autorski. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (10 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Databout oferuje 4,034 mln zł brutto, Schuessler-Plan Inżynierzy – 5,187 mln zł, ILF Consulting Engineers Polska – 7,257 mln zł, konsorcjum MPRB, MP Infra i MP – 8,856 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 4,059 mln zł, w tym 3,653 mln zł na zadanie podstawowe.

O wyborze zdecydują cena (90%) oraz doświadczenie personelu (10%). Na całość – łącznie z nadzorem nad realizacją prac – przeznaczono ponad siedem lat. Nadzór autorski przewidziano w latach 2028/29.

mat. TW

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony