Partnerzy serwisu:

Warszawa. Co z opłatami za parkowanie? Firmy się spierają

Jakub Dybalski 13.06.2019

Warszawa. Co z opłatami za parkowanie? Firmy się spierają
fot. ZDM Warszawa
mPay wciąż walczy w sądzie o możliwość obsługi płatności mobilnych za parkowanie w stolicy, choć ZDM już na początku maja podpisał umowę ze SkyCashem, który wygrał przetarg. Warszawscy urzędnicy myślą jednak, by do płatności dopuścić wiele aplikacji, jak działa to w innych miastach.
Przetarg na pobieranie płatności za parkowanie przez aplikację, ogłoszony przez ZDM jeszcze pod koniec zeszłego roku dotyczył krótkiego okresu (do listopada) i w skali budżetu stolicy nie był specjalnie duży (w założeniach ZDM 700 tys. zł, choć oferty okazały się ponad dwa razy niższe), ale przebieg miał burzliwy. Pierwotnie mPay pokonał dotychczasowego operatora SkyCash, ale Krajowa Izba Odwoławcza nakazała odrzucenie tej oferty i w Warszawie wybrano SkyCasha.

mPay z takim rozstrzygnięciem się nie zgodził i poszedł do sądu. Zdaniem spółki „cena zaoferowana przez nią w przetargu nie jest rażąco niska [to powód unieważnienia oferty – red.], gdyż w szczególności pozwala na osiągnięcie zysku, przy jednoczesnym zapewnieniu prawidłowości i najwyższej jakości w świadczeniu usług”. Co prawda, umowa między ZDM i SkyCashem została już podpisana, ale ewentualne korzystne rozstrzygnięcie sądu daje mPay’owi prawo do domagania się odszkodowania.

Jednocześnie prezes mPay Krzysztof Hajduk, na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami zwrócił uwagę, że w wielu innych miastach operatorem systemu parkingowego jest więcej niż jedna firma i nic nie stoi na przeszkodzie, by funkcjonowało to również w Warszawie. Jeśli kilku operatorów oferuje w aplikacji np. bilety miejskie (a to biznes, którym zajmują się i mPay i SkyCash), to mogą też oferować opłaty parkingowe.

– Chcemy wprowadzić kolejnego operatora usług mobilnych, ale musimy rozwiązać kwestie techniczne – przyznała, bez szczegółów rzeczniczka ZDM Warszawa Karolina Gałecka w rozmowie z „Gazetą Stołeczną”.

Warto pamiętać, że w stolicy właśnie rozpoczęto dialog techniczny, na uruchomienie miejskiej aplikacji parkingowej, która będzie wskazywać kierowcom wolne miejsca w strefie. W niej również będzie możliwość opłacenia miejsca parkingowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony