Partnerzy serwisu:

Warszawa: Bliżej przebudowy pl. Na Rozdrożu. Windy i brak przejść podziemnych

Redakcja 28.01.2021

Warszawa: Bliżej przebudowy pl. Na Rozdrożu. Windy i brak przejść podziemnych
fot. ZDM Warszawa
Efektem przebudowy pl. Na Rozdrożu maja być windy, dodatkowe przejścia naziemne zamiast podziemnych i szersze przystanki. ZDM w Warszawie ma już zatwierdzony projekt organizacji ruchu.
ZDM otrzymał już uzgodnioną organizację ruchu na pl. Na Rozdrożu. Dzięki temu projektant może teraz przygotowywać dokumentację wykonawczą, niezbędną do ogłoszenia przetargu na roboty budowlane. Jeśli wszystko pójdzie bez przeszkód, a radni przyznają pieniądze na realizację prac, przebudowa może ruszyć w drugiej połowie roku.

Co dokładnie się zmieni? Powstaną windy na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej, umożliwiające wygodne przesiadki. Same przystanki będą przebudowane, poszerzone i częściowo otoczone zielenią.

Poprawi się komunikacja piesza i rowerowa. Powstaną nowe zebry dla pieszych przez wlot ul. Koszykowej i w osi al. Wyzwolenia. Zastąpią one przejścia podziemne. Powstanie łącznik rowerowy po zachodniej stronie placu i droga dla rowerów łącząca plac z wiaduktami nad Agrykolą (które również zostaną wyposażone w infrastrukturę rowerową).

Projekt organizacji ruchu. Większy rozmiar tutaj


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony