Partnerzy serwisu:

Warszawa: Będą przejścia na Kruczej. A docelowo węższa jezdnia?

Witold Urbanowicz 26.11.2019

Warszawa: Będą przejścia na Kruczej. A docelowo węższa jezdnia?
fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Warszawskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu – wbrew pierwszym obawy wyrażonym przez wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego – zgodziło się na wytyczenie dodatkowych przejść dla pieszych na ul. Kruczej już w przyszłym roku. W ciągu kilku lat ma zostać ogłoszony konkurs na nowy kształt tej ulicy z możliwą zmianą jej przekroju.
W tym tygodniu odbyło się spotkanie mieszkańców, radnych i Biura Polityki Mobilności i Transportu. Jego przedmiotem były zmiany na ul. Kruczej, w tym wytyczenia brakujących przejść dla pieszych na skrzyżowaniach oraz dodatkowych między skrzyżowaniami.

Wcześniej w tej sprawie wypowiadał się Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy. Jego odpowiedź trudno było jednak uznać za przychylną – jak wskazywał, wyznaczenie tych przejść wymagałoby m.in. „przeprowadzenia szczegółowej analizy ruchowej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w celu oceny możliwości i zasadności wprowadzenia takiego rozwiązania, na podstawie natężeń ruchu pojazdów (ze szczególnym uwzględnieniem struktury kierunkowej), natężeń ruchu pieszych oraz prognozy ruchu pieszych”.

Ostatecznie jednak mieszkańcy i aktywiści przekonali urzędników do zmian. Jak poinformował Stefan Kotyk, Biuro Polityki Mobilności i Transportu zgodziło się na realizację w przyszłym roku min. dwóch przejść – na odcinku między Wilczą a Piękną (przejście bez świateł, za to ze zwężeniem jezdni do jednego pasa w obu kierunkach) oraz po południowej stronie skrzyżowania Kruczej i Wilczej.

Ponadto Biuro Polityki Mobilności i Transportu w ciągu kilku lat ma ogłosić konkurs na nową Kruczą. Pomysły przewidują m.in. jedną jezdnię po jednym pasie ruchu, ronda zamiast sygnalizacji, parkowanie równoległe na jezdniach, nowe lokale gastronomiczne. Przebudowa jest uzależniona od nowego pl. Pięciu Rogów i byłaby możliwa najwcześniej w 2023 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony