Partnerzy serwisu:

Warszawa: Balzola przedłuży trasę tramwajową na Nowodworach?

Witold Urbanowicz 30.09.2019

Warszawa: Balzola przedłuży trasę tramwajową na Nowodworach?
fot. MJ
Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły postępowanie na przedłużenie trasy tramwajowej wzdłuż Światowida na Nowodworach w kierunku krańca Winnica. O zamówienie ubiega się pięć podmiotów. Wygrała Balzola, która złożyła najtańszą ofertę. Wynik nie jest jednak prawomocny.
To już czwarty etap budowy trasy tramwajowej, która łączy Młociny z Tarchominem i Nowodworami. Zakres prac przewiduje budowę ok. 900-metrowego odcinka torowiska w ciągu ul. Światowida od Winnicy.

Nowe tory powstaną na odcinku od wysokości ul. Barei do podwójnego przejazdu torowego u zbiegu ul. Dionizosa i Winorośli. Niezależnie od tego po wschodniej stronie ul. Dionizosa powstanie tor objazdowy, pełniący rolę tymczasowej pętli tramwajowej. Równolegle zostanie rozbudowany układ drogowy – powstanie jezdnia Światowida na odcinku od ul. Dzierzgońskiej do ul. Winnica. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Leśnej Polanki i Dionizosa.

Termin składania ofert minął na początku lipca. Budżet zamawiającego był określony na kwotę 68,3 mln zł. Wystartowało pięć firm z ofertami od 67,7 mln zł do 81,7 mln zł. Kryteria wyboru to cena (80%) i gwarancja (20%).

Ostatecznie, przed połową września, spółka rozstrzygnęła postępowanie. Zgodnie z przewidywaniami wygrała je budząca ostatnio dużo emocji firma Balzola, która złożyła najtańszą ofertę. Odrzucono oferty Strabagu i firmy PORR.

Wynik nie jest jednak prawomocny. Odwołała się bowiem firma Aldesa. – Zgodnie z prawem zamówień publicznych Krajowa Izba Odwoławcza najpóźniej do 8 października musi rozpoznać sprawę i wyznaczyć termin rozprawy. Oczywiście, że może zrobić to wcześniej – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Na realizację prac przeznaczono dziesięć miesięcy, z wyłączeniem okresu zimowego (15 listopada – 15 marca).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony