Partnerzy serwisu:

Warszawa. A może bezpłatna komunikacja na czas szczytu NATO?

Jakub Dybalski 06.07.2016

Warszawa. A może bezpłatna komunikacja na czas szczytu NATO?
Warszawafot.
Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zwróciło się do władz Warszawy i Zarządu Transportu Miejskiego o wprowadzenie bezpłatnych przejazdów w stolicy w dniach 7-9 lipca, gdy będzie się odbywał szczyt NATO. Impreza jest związana z dużymi utrudnieniami dla komunikacji miejskiej i wyłączeniem z ruchu części ulic.
„Czas szczytu NATO będzie pełen utrudnień komunikacyjnych, min. wyłączenia ruchu, zamknięte ulice, a wiele linii autobusowych i tramwajowych skierowanych będzie na trasy objazdowe [pisownia oryginalna – red]” – czytamy w apelu opublikowanym na facebooku. Aktywiści zaznaczają też, że w niektóre miejsca stolicy trudno się będzie dostać nawet na piechotę, ok. 20 stacji Veturilo będzie zamkniętych, a kierowcy staną w korkach i będą mieli ograniczoną możliwość znalezienia miejsca parkingowego.

W czasie szczytu NATO wyłączone z ruchu będą okolice Stadionu Narodowego i skrzyżowania w centrum Warszawy. Znaczna część linii autobusowych w centralnych dzielnicach Warszawy zostanie skierowanych na trasy objazdowe. Tramwaje, zamiast na most Poniatowskiego, będą kierowane Trasą W-Z, przez most Śląsko-Dąbrowski.

Z obsługi wyłączony zostanie przystanek kolejowy Warszawa Stadion. Pociągi Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej będą przejeżdżały przez niego bez zatrzymania. Ponadto pociągi II linii metra nie będą się zatrzymywały na stacji Stadion Narodowy.

Póki co w Warszawie zdecydowano się jedynie na wzajemne honorowanie biletów ZTM, Kolei Mazowieckich, PKP InterCity, Przewozów Regionalnych oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w pociągach SKM, KM, PKP IC (wagony 2 klasy), PR oraz ŁKA.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony