Partnerzy serwisu:

Wałbrzych chciał zawiesić komunikację na święta

Witold Urbanowicz 09.04.2020

Wałbrzych chciał zawiesić komunikację na święta
fot. ZDKiUM Wałbrzych
Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu chciał zawiesić komunikację miejską w Święta Wielkanocne, tłumacząc to „zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców”. Po licznych głosach krytycznych prezydent miasta polecił przywrócić funkcjonowania komunikacji miejskiej.
Organizator komunikacji w Wałbrzychu planował zawiesić funkcjonowanie komunikacji w okresie Świąt Wielkanocnych „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców”. Na podobny krok zdecydowała się Świdnica, która również zawiesiła funkcjonowania komunikacji w dniach 12-13 kwietnia.

Decyzja taka nie spotkała się ze zrozumieniem ze strony mieszkańców. W sprawie tej interweniował Roman Szełemej, prezydent miasta. – Zasada „zostań w domu” powinna szczególnie obowiązywać w okresie świątecznym. ZDKiUM podjął wstępną decyzję, by wstrzymać komunikację w okresie świątecznym. Ten krok był podyktowany chęcią ograniczenia przemieszczania się w tym ważnym dla wszystkich czasie. Po sygnałach i natężeniu krytycznych uwag, które otrzymałem, podjąłem decyzję o utrzymaniu komunikacji autobusowej w okresie świątecznym. To wyraźny komunikat dla osób pracujących w strefie, MOPS-ie, opiekunów seniorów, pielęgniarek i wszystkich tych, którzy używają komunikację do celów zawodowych – powiedział Szełemej.

„Mając na uwadze liczne interwencje i wnioski mieszkańców, w dniach 12-13 kwietnia 2020 roku (Święta Wielkanocne) autobusy kursować będą wg rozkładów jazdy ważnych w niedziele i święta” – informuje ZDKiUM. Jednocześnie do 14 kwietnia do odwołania będą obowiązywać rozkłady sobotnie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport