Partnerzy serwisu:

W Zielonej Górze cięcia w rozkładach jazdy

Jakub Rösler 26.08.2021

arrow
arrow
W Zielonej Górze cięcia w rozkładach jazdy
fot. Zuzanna Pawłowska
W Zielonej Górze cięcia w rozkładach jazdy
W Zielonej Górze cięcia w rozkładach jazdy
W Zielonej Górze cięcia w rozkładach jazdy
MZK Zielona Góra zawiesił 66 kursów autobusowych. Powodem są braki kadrowe, a zmiany mają obowiązywać do końca sierpnia.
Miejski Zakład Komunikacyjny z dnia na dzień zawiesił 66 kursów komunikacji miejskiej. Ograniczenia dotknęły najpopularniejsze linie w mieście, takie jak 0, 8, 17 czy 80. Cięcia dotknęły też linii nocny, które zostały zawieszone w całości. Ograniczenia mają obowiązywać do końca sierpnia, a jak podają lokalne media, powodem ograniczeń są braki kadrowe. Kilku kierowców przeszło na wcześniejszą emeryturę, a w związku z brakiem możliwości ich zastąpienia, przedsiębiorstwo musiało ograniczyć kursy. Od kilku dni na stronie MZK widnieje komunikat o ofertach pracy dla kierowców.

– Gdy pytaliśmy na początku roku, czy decydują się na taki krok, to tego nie potwierdzili. Teraz złożyli dokumenty umożliwiające przejście na emeryturę tzw. pomostową. Dla kierowców obowiązuje ona od 60 roku życia. Problem polega na tym, że wyraźnie spada liczba osób robiących prawo jazdy na autobus. Po pierwsze wiąże się to z dużymi kosztami, po drugie wiek. Kandydat musi mieć minimum 24 lata. Jak ktoś skończy szkołę mając 19 lata, to przez tych kilka lat znajdzie już inną pracę i zajęcie – komentował prezes MZK, Robert Karwacki, w rozmowie z portalem Wzielonej.pl
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony