Partnerzy serwisu:

W Wiedniu powstanie pierwsza rowerostrada

Jakub Rösler 08.02.2022

arrow
arrow
W Wiedniu powstanie pierwsza rowerostrada
fot. Fahrrad Wien
W Wiedniu powstanie pierwsza rowerostrada
W Wiedniu powstanie pierwsza rowerostrada
Wiedeń zbuduje swoją pierwszą rowerową autostradę. Będzie miała 7 kilometrów długości i połączy dzielnicę Donaustadt z centrum miasta. Budowa całości ma potrwać 2 lata i będzie realizowana etapami.
Wiedeń planuje budowę pierwszej, rowerowej autostrady w tym mieście. Ma ona mieć ponad 7 kilometrów długości i łączyć centrum miasta z dzielnicą Donaustadt. Będzie podzielona na odcinki, które zostaną zbudowane w ciągu dwóch najbliższych lat. W niektórych miejscach już istniejące drogi rowerowe zostaną poszerzone i zmodernizowane, aby spełniać założone w projekcie normy.Rowerostrada ma mieć ponad 7 kilometrów długości i szerokość ponad 4 metrów. Rowerzyści będą mogli poruszać się po niej w dwóch kierunkach. Na ulicy Praterstraße wzdłuż której zostanie poprowadzona droga rowerowa, zaplanowano dalsze nasadzenia roślin i trawy. Także skwery leżące przy tej ulicy zostaną zaprojektowane na nowo. W dalszym biegu ciągu rowerowego, na ulicy Lassallestraße, obecna droga dla rowerów zostanie poszerzone. Jak podkreślają władze Wiednia, jest to jeden z najczęściej używanych odcinków rowerowej sieci w stolicy Austrii. W 2021 roku skorzystało z niego ponad milion rowerzystów i rowerzystek.

Cały projekt obejmuje także dalsze zazielenianie fragmentów miasta oraz jeszcze lepsze przystosowanie tej przestrzeni dla mieszkańców. Wpisuje się to w trend oddawania ulic pieszym i rowerzystom. Pełny opis zmian można znaleźć pod tym adresem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony