Partnerzy serwisu:

W weekend debiut gazowych Solarisów Arrivy na ulicach Warszawy

Witold Urbanowicz 28.08.2019

W weekend debiut gazowych Solarisów Arrivy na ulicach Warszawy
fot. Solaris
W najbliższy weekend na ulicach stolicy pojawią się pierwsze gazowe Solarisy w ramach nowego kontraktu przewozowego, realizowanego przez Arrivę. – Od soboty firma Arriva wchodzi na 175 z pierwszymi dziewięcioma nowymi autobusami na gaz sprężony – zapowiada Wiesław Witek, dyrektor ZTM.
W kwietniu ZTM podpisał kolejną umowę przewozową z Arrivą na świadczenie usług z wykorzystaniem 54 autobusów przegubowych (w tym czterech wozów rezerwy). Przewoźnik wprowadzi do ruchu Solarisy Urbino 18 CNG. Będzie to debiut „gazowców” marki Solaris w stolicy.

Pierwsze pojazdy wyjadą na ulice miasta w czasie najbliższego weekendu. – Wdrażamy nowy kontrakt. Od soboty firma Arriva wchodzi na 175 z pierwszymi dziewięcioma nowymi autobusami na gaz sprężony – zapowiada Wiesław Witek, dyrektor ZTM. Według naszych informacji będzie je można spotkać także na linii Z-1, zastępującej tramwaje na Bródnie i Annopolu. Jak informuje Witek, kolejne dziesięć pojazdów wyjedzie w ciągu dwóch tygodni.

Warta 291 mln zł umowa została podpisana na 8 lat. Rocznie autobusy będą wykonywały łącznie ok. 4 mln wozokilometrów. 22 mln m3 sprężonego gazu ziemnego Arrivie dostarczy PGNiG. Po rozpoczęciu realizacji tego kontraktu, Arriva z flotą 142 pojazdów będzie drugim największym prywatnym operatorem autobusowym w Warszawie.

Solarisy nie są jednymi gazowymi autobusami w stolicy. – Jesteśmy w trakcie odbierania kolejnych gazowych MAN-ów dla MZA Warszawa. Podjęliśmy wyzwanie zastąpienia pojazdów z tradycyjnymi jednostkami napędowymi autobusami o napędzie elektrycznym bądź gazowym. I zaczynamy to robić – mówi Witek.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony