Partnerzy serwisu:

W Szczecinie debiutują pierwsze nowe elektrobusy

Redakcja/inf. pras. 11.04.2022

W Szczecinie debiutują pierwsze nowe elektrobusy
fot. ZDTiM Szczecin
W poniedziałek na liniach 51 i 69 zadebiutowały dwa nowe elektrobusy. Flota szczecińskich miejskich autobusów powiększyła się ostatnio o 6 kolejnych elektrycznych pojazdów. Trwają przygotowania do wprowadzenia do użytku pozostałych czterech pojazdów.
Pojazdy mają długość 12 metrów – maksymalna liczba pasażerów to 75 osób, w tym 28 osób na miejscach siedzących. Autobusy są wyposażone w baterie Solaris High Power o łącznej pojemności ponad 120 kWh. Są to magazyny energii przystosowane do szybkiego ładowania zarówno przez złącze plug-in, jak i poprzez pantograf. Jest także system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystania jej do doładowania magazynu energii. Oświetlenie kabiny pasażerskiej wykonane jest w technologii LED. Ponadto w kabinie znajdują się ładowarki USB oraz system informacji dla pasażerów.

Z nowinek technicznych zastosowanych w pojazdach można wskazać panele fotowoltaiczne na dachu. Pozwolą one wykorzystać odnawialne źródła energii do optymalizacji układu zasilania niektórych komponentów pokładowych. Ponadto autobusy są wyposażone w system monitoringu wizyjnego. Jednym z elementów podniesienia poziomu bezpieczeństwa pasażerów jest urządzenie typu alkolok, które każdorazowo przed uruchomieniem pojazdu będzie przeprowadzać test trzeźwości kierowcy. W autobusach zastosowano proszkowy system samogaszący, który zadziała automatycznie.

Zasięg autobusów jest nie mniejszy jak 90 km na jednym ładowaniu.

Miasto przypomina, że po ulicach Szczecina od jesieni ubiegłego roku jeździ już 8 elektryków.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony