Partnerzy serwisu:

W Suchym Lesie powstanie węzeł przesiadkowy przy towarowej obwodnicy Poznania

Jakub Rösler 19.01.2022

W Suchym Lesie powstanie węzeł przesiadkowy przy towarowej obwodnicy Poznania
fot. PKP PLK
Suchy Las poszukuje wykonawcy dokumentacji projektowej, a także programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy węzła przesiadkowego w Suchym Lesie, który zintegruje kolej z komunikacją miejską i środkami transportu indywidualnego.
Suchy Las ogłosił przetarg, który wyłoni wykonawcę całej dokumentacji projektowej, a także programu funkcjonalno-użytkowego wraz z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę węzła przesiadkowego i jego integracji z planowanym przystankiem kolejowym na towarowej obwodnicy Poznania. Projekt musi zostać wykonany na podstawie koncepcji technicznej, którą posiada gmina, a wykonawca będzie pełnił także nadzór autorski nad zadaniem, jeśli gmina skorzysta z prawa opcji zawartego w przetargu.

W projekcie muszą się znaleźć rozwiązania techniczne dla poszczególnych elementów zadania, takich jak zaprojektowanie układu drogowego, infrastruktury rowerowej czy elementów małej architektury. Ponadto projekt musi zawierać także rysunki techniczne dla wszystkich elementów oraz kosztorys inwestorski. Wykonawca będzie też musiał pozyskać decyzję środowiskową dla zadania.

Jak czytamy w dokumentacji, podstawowym celem inwestycji jest budowa węzła integrującego komunikację miejską z Poznania i gminną z Suchego Lasu, transport rowerowy i samochodowy, a także kolejowy, poprzez integrację węzła z planowanym przystankiem kolejowym na Towarowej Obwodnicy Poznania. Ponadto ma także powstać dokumentacja dla budowy bezkolizyjnego wiaduktu nad torami kolejowymi i łącznicami kolejowymi.

Preferowany wariant inwestycji obejmuje budowę węzła przesiadkowego dołączonego do nowego przystanku kolejowego, w tym szczególnie przystanku autobusowego, tak aby przesiadki mogły się odbywać w systemie door to door. Przystanek ma być obsługiwany przez autobusy z Poznania i Suchego Lasu. Powstanie także parking dla aut oraz rowerów. Kierowcy przejadą nad torami dzięki nowemu wiaduktowi dla aut. Prace mają też objąć przebudowę układu drogowego, w tym ulicy Sucholeskiej. Projektowany wiadukt ma mieć niespełna 82 metry.

Całość dokumentacji musi zostać opracowana do 31 grudnia 2023 roku. Oferty w postępowaniu można składać do 2 lutego 2022 roku. O wyborze zdecyduje cena.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony