Partnerzy serwisu:

W Starachowicach zadebiutowały nowe Many

Jakub Rösler 13.05.2022

W Starachowicach zadebiutowały nowe Many
fot. UM Starachowice
Wczoraj na ulice Starachowic po raz pierwszy wyjechały nowe gazowe autobusy wyprodukowane przez Mana. Miasto zakupiło 20 takich pojazdów.
W zeszłym roku Starachowice wybrały dostawcę dwudziestu nowych autobusów miejskich, które miały być napędzane gazem ziemnym. Postępowanie wygrała firma Man, a nowe pojazdy miały trafić do zamawiającego w 2022 roku. Tak też się stało, a wczoraj, 12 maja, nowe gazowce zabrały na swój pokład pierwszych pasażerów.

– Dostarczyliśmy autobusy wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach, w której zdecydowaną większość kadry pracowniczej stanowią mieszkańcy Starachowic i regionu świętokrzyskiego. Jestem pewna, że nowoczesne autobusy przyczynią się do tego, że Starachowiczanie jeszcze chętniej będą korzystali z transportu publicznego. To autobusy ekologiczne o napędzie gazowym, wyposażone dodatkowo w moduł hybrydowy, dzięki czemu zużywają mniej energii. Pojazdy zawierają także pełne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – zaznaczała Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska podczas kwietniowej konferencji prezentującej autobusy.

Autobusy są przystosowane do przewozu osób o ograniczonej mobilności, są także w pełni niskopodłogowe. Każdy z pojazdów ma długość 12 metrów i został wyprodukowany w Starachowicach.

– Wierzę, że nowe autobusy spełnią oczekiwania Starachowiczan, a komfort podróżowania nimi po mieście będzie wysoki. Jednocześnie cały czas pracujemy nad tym, by siatka połączeń była jak najlepsza i dziękujemy mieszkańcom za wszystkie opinie, które spływały do nas w postaci wypełnionych ankiet – mówi Prezydent Starachowic, Marek Materek.

Przypomnijmy, iż aktualnie miasto buduje także centrum przesiadkowe, a od 1 kwietnia wprowadziło bezpłatną komunikację dla mieszkańców Starachowic.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony