Partnerzy serwisu:

W Sędziszowie Małopolskim stanie nowy dworzec. Jest umowa

Witold Urbanowicz 07.02.2019

W Sędziszowie Małopolskim stanie nowy dworzec. Jest umowa
mat. PKP SA
Jeden z kolejnych dworców systemowych stanie w Sędziszowie Małopolskim. Nowy obiekt, który będzie się wyróżniał niebieską barwą, miałby powstać w ciągu roku. PKP SA podpisały umowę z wykonawcą.
Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego dworca systemowego w Sędziszowie Małopolskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą, który zostanie wzniesiony po zachodniej stronie istniejącego dworca. Nowy obiekt ma być budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym w formie dwóch niezależnych kubatur połączonych wspólną wiatą. Dworzec systemowy będzie w zamierzeniu znacznie mniejszy i tym samym tańszy w utrzymaniu od obecnego dworca.

W części dworcowej przewidziano poczekalnię, kasy biletowe z zapleczem, toalety ogólnodostępne z pomieszczeniem gospodarczym, pomieszczenia techniczne oraz wieżę zegarową. Część miejska obejmuje lokal użytkowy z przeznaczeniem na sklep bądź kiosk. Oprócz tego w ramach kompleksu zaplanowano wiatę przydworcową, poczekalnię zewnętrzną, parking dla rowerów. Powstanie też parking na 43 samochody.

O zamówienie ubiegały się cztery podmioty. Ostatecznie PKP SA podpisały 4 lutego umowę ze spółką Samson z miejscowości Niedomice. Jej wartość sięga kwoty 4,05 mln zł netto. Na realizację przeznaczono 52 tygodnie.


mat. PKP SA


mat. PKP SA

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony