Partnerzy serwisu:

W Rosji powstanie Korsarz – tramwaj dla sieci 1000 mm

Witold Urbanowicz 08.06.2020

W Rosji powstanie Korsarz – tramwaj dla sieci 1000 mm
mat. PK Transportnyje Sistiemy
Firma PK Transportnyje Sistiemy zapowiedziała uzupełnienie luki na rynku produkcji tramwajów w Rosji. Powstać ma nowy model tramwaju, przystosowany do obsługi sieci o rozstawie 1000 mm. Jak podkreśla producent, pojazd o roboczej nazwie Korsarz będzie pierwszym seryjnym wąskotorowym tramwajem, który powstanie w Rosji od 1937 r.
Sieci tramwajowe w Rosji (i pod kontrolą Rosji) o niestandardowym rozstawie szyn stoją przed dużym wyzwaniem, jeżeli chodzi o wymianę taboru. Krajowy rynek w zasadzie od dekad nie oferuje pojazdów przystosowanych np. do rozstawu 1000 mm. Jest szansa, że to się w najbliższym czasie zmieni.

Firma PK Transportnyje Sistiemy zapowiedziała plan budowy wąskotorowego tramwaju o oznaczeniu 71-921 Korsarz. – Zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy produkt, który odpowie na problemy odnowy taboru takich miast jak Kaliningrad, Piatigorsk czy Eupatoria – wskazał Andriej Juchnenko, dyrektor handlowy firmy.

Szerokość pudła wyniesie 2300-2400 mm, czyli o 200-300 mm mniej niż w standardowym tramwaju rosyjskim. Większość elementów wnętrza zostanie wykonana z aluminium, przewidziano klimatyzację, wi-fi i porty USB. Już w zeszłym roku firma pokazała wąskotorowy wózek. Pierwszy pojazd ma być gotowy w III kwartale tego roku.

Firma PK Transportnyje Sistiemy powstała w 2013 r. i oferuje obecnie osiem modeli tramwajów o długości od 17 do 35 m. W portfolio firmy znajdują się też trolejbusy i elektrobusy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony