Partnerzy serwisu:

W powiecie jasielskim pojawią się nowe autobusy z Polskiego Ładu

Jakub Rösler 03.01.2022

W powiecie jasielskim pojawią się nowe autobusy z Polskiego Ładu
fot. Autosan
Powiatowy-Gminny Związek Komunikacyjny z powiatu jasielskiego ogłosił właśnie przetarg na zakup łącznie 9 autobusów do obsługi komunikacji powiatowej. Zakup jest dofinansowany z Polskiego Ładu, z którego związek otrzymał na to zadanie prawie 5,7 miliona złotych.
Autobusy z Polskiego Ładu pomogą w realizacji przewozów autobusowych na terenie powiatu jasielskiego. Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny z tego powiatu otrzymał na zakup dziewięciu pojazdów kwotę prawie 5,7 miliona złotych. Całkowita wartość projektu to 6,704 miliona złotych. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie. Został on podzielony na trzy części, ponieważ związek chce kupić 3 różne klasy autobusów.

Na pierwszy ogień 8-metrowce

Pierwszą z nich są dwa autobusy o długości w przedziale 8 - 8,7 metra, które muszą spełniać normę emisji Euro VI. Pojazdy muszą być nowe i wytrzymać eksploatację trwającą minimum 12 lat, przy średnim przebiegu 60 tysięcy kilometrów rocznie. Autobusy mają być przystosowane do ciągnięcia przyczepy, w celu czego mają być wyposażone w haki holownicze.

Autobusy mają zabierać na pokład minimum 27 lub 28 pasażerów na miejscach siedzących, a także minimum 4 osoby na miejscach stojących. Kabina kierowcy będzie otwarta, oddzielona od przedziału pasażerskiego przegrodą w postaci szyby lub płyty. W pojazdach przewidziano pasy bezpieczeństwa na wszystkich miejscach siedzących, a także klimatyzację całopojazdową. Ponadto pasażerowie mają mieć do dyspozycji minimum 5 gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych.

W autobusach znajdzie się także klimatyzacja, a preferowany układ drzwi to 1 – 0 – 1.

Najdłuższe pojazdy

Druga część zamówienia obejmuje dostawę 4 autobusów o długości między 10, a 11 metrów. Podobnie jak ma to mieć miejsce w przypadku autobusów 8-metrowych, także tutaj pojazdy mają być nowe i zdolne do przejechania minimum 60 tysięcy kilometrów rocznie przez minimum 12 lat.

Różnice między pierwszą, a drugą częścią zamówienia wynikają z długości, a co za tym idzie pojemności pojazdów. Autobusy 10-metrowe mają mieścić minimum 43-47 osób na miejscach siedzących i także spełniać normę Euro VI. Różnicą jest także układ drzwi, który w tym zamówieniu jest określony na 1 – 1 – 0. Reszta specyfikacji jest identyczna jak w przypadku krótszych pojazdów.

7-metrowce

Ostatnią częścią przetargu jest zakup trzech 7-metrowych autobusów. Podobnie jak wszystkie poprzednie, także te mają być fabrycznie nowe. Zamawiający wymaga, aby w pojazdach mogło podróżować od 27 do 29 osób na miejscach siedzących, a także kierowca i pilot. Autobusy mają mieć klimatyzację i ogrzewanie, ale nie znajdą się w nich wejścia USB do ładowania urządzeń mobilnych pasażerów. Preferowany układ drzwi to 1 – 0 – 1. Te pojazdy także mają spełniać normę spalin Euro VI.

Szybki termin dostawy

Wszystkie autobusy mają zostać dostarczone do 3 listopada tego roku. Zamawiający dopuścił składanie ofert częściowych, osobno na każde z zadań. Startować mogą dostawcy, którzy w przeciągu ostatnich 3 lat dostarczyli minimum 3 autobusy, z czego minimum 2 są eksploatowane w ruchu od minimum roku. Oferty w postępowaniu można składać do 28 stycznia 2022 roku. Zamawiający wybierze zwycięzcę na podstawie ceny - 60%, a także okresu gwarancji - 30% oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych - 10%/
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony