Partnerzy serwisu:

W Paryżu wróciły obowiązkowe maseczki. Rowerzyści zdezorientowani

Magdalena Romanowska 19.08.2020

W Paryżu wróciły obowiązkowe maseczki. Rowerzyści zdezorientowani
fot. Unsplash
Od 10 sierpnia w niektórych regionach Paryża ponownie obowiązuje nakaz noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Obowiązek wywołał spore zamieszanie i część paryżan miała trudności ze odnalezieniem się w nowych przepisach. Wątpliwości mieli zwłaszcza rowerzyści i użytkownicy hulajnóg. Paryska policja musiała wystosować dodatkowe wyjaśnienie.
Ponieważ francuska Regionalna Agencja Zdrowia zaalarmowała o możliwym nawrocie epidemii w centralnym regionie kraju, Île-de-France oraz ze względu na przywracanie części restrykcji w kolejnych miastach, takich jak Bordeaux, Rennes, Lille, Marsylia, Saint-Malo, władze Paryża również zdecydowały się na wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek we wskazanych strefach, takich jak Pola Elizejskie, dzielnica Luwru i Batignolles.

Jak podaje serwis Sortir à Paris, rowerzyści, użytkownicy hulajnóg, a nawet kierowcy samochodów mieli trudności z odnalezieniem się wśród nowych nakazów. Pojawiały się pytania, czy maseczki muszą nosić tylko piesi, czy również użytkownicy różnych pojazdów. Głos musiała zabrać Komenda Główna Policji w Paryżu.

W oświadczeniu wystosowanym 12 sierpnia przez paryską policję czytamy, że: „jedynie piesi mają obowiązek noszenia masek. Wliczają się w to również osoby uprawiające sport na terenie stref objętych nakazem noszenia maseczek”.

Przedstawiciele prefektury policji dodali, że ich oświadczenie jest wynikiem licznych zapytań i wątpliwości napływających od użytkowników wszelkiego rodzaju środków transportu, w tym rowerów i hulajnóg. Ja podkreśla paryska policja, ze względu mniejsze ryzyko bliskiego kontaktu na ścieżce rowerowej, są wyłączeni z obowiązku zakrywania ust i nosa. Tyczy się to również użytkowników pojazdów zmotoryzowanych.
Wprowadzenie stref w Paryżu odbyło się 10 sierpnia br. Na razie obowiązują one tylko wybranych częściach stolicy, ale władze ostrzegają, że jeśli sytuacja epidemiologiczna znów będzie się pogarszać, restrykcje powrócą na terenie całego miasta. Noszenie maseczek w transporcie publicznym obowiązuje bez zmian na terenie całego Île-de-France.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport