Partnerzy serwisu:

W Paryżu i regionie powstanie 650 km dróg rowerowych

Magdalena Romanowska 02.05.2020

W Paryżu i regionie powstanie 650 km dróg rowerowych
fot. Pixabay
650 km dróg rowerowych – to założenie projektu RER V, który jest obecnie wprowadzany w życie przez władze Paryża. To kolejne działanie mające związek ze znoszeniem restrykcji dotyczących poruszania się. Realizacja programu RER Vélo (fr. pour réseau express régional vélo) ma potrwać 10 lat, a rozpocznie się poprzez wytyczanie tymczasowych tras rowerowych 11 maja tego roku.
Pomysłodawcą projektu jest stowarzyszenie rowerowe (collectif Velo) z departamentu Île-de-France. Wdrażanie ma się rozpocząć w nadchodzących miesiącach. W założeniu w stolicy ma powstać 650 km dróg rowerowych połączonych w 9 tras. Pozwoli to paryżanom i mieszkańcom całego regionu na bezpieczne poruszanie się na dwóch kółkach przy jednoczesnym zmniejszaniu smogu.

22 kwietnia tego roku władze regionu Île-de-France poinformowały o planach zainwestowania nawet 300 mln euro w infrastrukturę potrzebną do realizacji projektu RER Vélo. Całkowity koszt ma wynieść do 500 mln euro.

 
Mapa: iledefrance.fr

Ukończenie tej inwestycji to odległy cel – jego osiągnięcie jest przewidywane dopiero na 2030 rok. Jednak, aby jego wdrażanie zbiegło się ze znoszeniem zakazów dotyczących poruszania się, od 11 maja w niektórych częściach miastach, przy pomocy oznaczeń i słupków wytyczone zostaną tymczasowe ścieżki rowerowe. Tymczasowe ścieżki będą dostępne zarówno dla rowerów, jak i hulajnóg.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony