Partnerzy serwisu:

W Obornikach Arriva zastąpiła Warbusa. W Elblągu kilku przewoźników

Jakub Dybalski 29.07.2019

W Obornikach Arriva zastąpiła Warbusa. W Elblągu kilku przewoźników
fot. ZKM Elbląg
Arriva poinformowała że od dziś (poniedziałek 29 lipca) przejmie kursowanie autobusów w wielkopolskich Obornikach. To przewozy, które do tej pory obsługiwał Warbus, nie funkcjonowały od 18 lipca, bo przewoźnik porzucił linie.
Nowy przewoźnik poinformował, że w ramach promocji do 4 sierpnia przejazdy autobusami będą bezpłatne. Przez pierwsze trzy miesiące pasażerowie będą wożeni autobusami ruchu regionalnego. Docelowe, niskopodłogowe pojazdy miejskie trafią tam po tym okresie.

Komunikację organizowano bardzo szybko, bo Oborniki zostały zaskoczone rezygnacją Warbusa, który 18 lipca wycofał się z usługi również w Lublinie i Elblągu i złożył wniosek o upadłość. Powodem są problemy finansowe i wątpliwości dotyczące płatności między przewoźnikiem a lubelskim ZTM-em. W Obornikach Warbus był jedynym przewoźnikiem, więc tu problem był największy. Z dnia na dzień przestało jeździć 10 autobusów.

Miasto uruchomiło dialog techniczny z trzema przewoźnikami. Wybrano Arrivę. Na potrzebę tymczasowej umowy konieczna była decyzja, zwołanej w trybie pilnym rady miasta i prezydenta. W budżecie zaplanowano środki na przewozy do końca 2020 r. Potem przewozy ma objąć już przewoźnik wybrany w przetargu.

W Elblągu też tymczasowo poradzono sobie z problemem. Tam Warbus obsługiwał pięć z 21 linii autobusowych, korzystając z 17 pojazdów. Elbląg nie ma miejskiego przewoźnika, ale przewozy przejęli pozostali. Działają tam Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i Arriva.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony