Partnerzy serwisu:

W Łomży pojawią się chińskie elektrobusy. Umowa podpisana

Redakcja 25.11.2021

W Łomży pojawią się chińskie elektrobusy. Umowa podpisana
fot. Kamil Brzostowski / UM Łomża
Dwa nowe, elektryczne autobusy miejskie będą jeździły ulicami Łomży. W czwartek (25.11) na terenie bazy łomżyńskiego MPK podpisano umowę na ich zakup, który jest możliwy dzięki środkom unijnym. Na dostarczenie wartych ponad pięć i pół miliona elektryków, Busnex –firma realizująca zamówienie – ma rok.
Do Łomży przyjadą dwa 12-metrowe pojazdy marki Yutong . – Autobusy są w stu procentach zeroemisyjne, bezpieczne i komfortowe – zapewnia Maciej Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

–Na jednym cyklu ładowania przejadą nawet 400 kilometrów, a ładowane będą w bazie MPK – dodaje Janusz Nowakowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Jak zapewnia, spółka przygotowywała się już od kilku lat na przejście z oleju napędowego na odnawialne źródła energii – m.in. poprzez montaż paneli fotowoltaicznych.

Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego o wartości 43,7 mln zł. – W ramach projektu, na który otrzymaliśmy prawie 30 milionów złotych wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego dofinansowaliśmy budowę centrum przesiadkowego w naszym mieście – przypomina prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Projekt obejmuje także szereg innych działań takich jak m.in. budowę systemu roweru miejskiego czy „wyposażenie ulic w infrastrukturę służącą obsłudze transportu publicznego”.

Władze miasta zapowiadają kolejne przetargi na zakup ekologicznych pojazdów. Docelowo ma być ich osiem.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony