Partnerzy serwisu:

W Juracie powstanie nowy dworzec. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 22.04.2020

W Juracie powstanie nowy dworzec. Rusza przetarg
mat. PKP SA
PKP SA prowadzą przetarg na wyburzenie istniejącego dworca w Juracie, zaprojektowanie oraz budowę nowego obiektu. Na realizację prac przeznaczono 81 tygodni.
PKP SA ogłosiły przetarg na rozbiórkę istniejącego dworca w Juracie przy linii 213 Reda – Hel wraz z rozbiórką budynku toalet. Obiekt nie prowadzi obsługi pasażerów i jest w całości wynajęty na funkcję komercyjną. Następnie w ramach inwestycji powstać ma nowy dworzec wraz z przyległą wiatą. Przewidziano budowę wiat śmietnikowej i rowerowej, a także zagospodarowanie terenu. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Powstać miałby dworzec innowacyjny, charakteryzujący się niskimi kosztami eksploatacji i niską emisją do środowiska. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek ma pełnić funkcje niewielkiego dworca kolejowego wraz z funkcją usługową, który największe natężenie podróżnych odbiera w okresie letnim. Program użytkowy obiektu obejmuje poczekalnię zamkniętą, ogrzewaną, maksymalnie przeszkloną od strony peronów, automatyczną toaletę, pomieszczenia techniczne, ścianę (wieżę) zegarową, pomieszczenie komercyjne z możliwością sprzedaży biletów z zapleczem sanitarnym, nieogrzewany wiatrołap, poczekalnię zewnętrzną.

W ramach zagospodarowania przestrzeni powstaną nowe ciągi piesze, co najmniej trzy miejsca postojowe (w tym jedno dla rodziny z dzieckiem, jedno dla osób niepełnosprawnych oraz jedno w formule kiss & ride) oraz dwóch miejsc przeznaczonych do ładowania pojazdów elektrycznych. Wykonany ma zostać ciągu pieszo-jezdny prowadzący od drogi publicznej do budynku dworca w formie strefy woonerf, czyli przestrzeni łączącej funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców, w taki sposób, by móc komfortowo i bezpiecznie dostać się do budynku dworca od strony ul. Miedzymorze.

Termin składania ofert mija 26 maja. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację całego zamówienia przeznaczono 81 tygodni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony