Partnerzy serwisu:

W Jekaterynburgu powstaje nowa linia tramwajowa podmiejska

Witold Urbanowicz 07.02.2021

W Jekaterynburgu powstaje nowa linia tramwajowa podmiejska
mat. prasowe
W Jekaterynburgu powstaje nowa, ok. 9-kilometrowa trasa tramwajowa do rozwijającego się miasta Wierchniaja Pyszma. Linia ma zostać udostępniona pasażerom w tym roku.
Wierchniaja Pyszma, zamieszkiwana przez ok. 76,7 tys. mieszkańców, to miasto-satelita Jeakterynburga, położone po północnej stronie stolicy obwodu. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, tutaj znajdują się Uralskie Lokomotywy (produkujące Łastoczki czy lokomotywy 2ES10) czy Uralelektromed. Od kwietnia 2018 r. trwa budowa połączenia tramwajowego między ośrodkami. To efekt porozumienia między samorządem regionalnym, administracjami Jekaterynburga i Wiechniej Pyszmy, a także UGMK-Holdingu. Jak obliczono, codziennie między miastami przemieszcza się kilka tysięcy ludzi.

Nowa trasa zaczyna się na ul. Frezerowszczikow, nnowym korytarzem równolegle do prospektu Kosmonawtow, dalej w ciągu prospektu Uspienskiego. Długość trasy to 17,7 km toru pojedynczego. Wartość robót to 2,5 mld rubli (ok. 125 mln zł). Na potrzeby budowy zburzono ponad 80 budynków.

Jak informują władze Jekaterynburga, nowa linia tramwajowa ma zacząć funkcjonować w tym roku. Według założeń do września ma rozpocząć się testowa eksploatacja. Do jej obsługi potrzeba będzie 30 tramwajów, a czas przejazdu ma wynosić 30 min.


mat. openrailwaymap.org

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony