Partnerzy serwisu:

W Grudziądzu - system ITS od KZŁ Bydgoszcz

KZŁ Bydgoszcz 05.06.2013

W Grudziądzu - system ITS od KZŁ Bydgoszcz
MOs810, commons.wikimedia.org, GNU FDL
Kolejowe Zakłady Łączności podpisały umowę na dostarczenie elementów ITS w projekcie "Modernizacji sieci tramwajowej w Grudziądzu".
Najważniejszym punktem umowy jest dostawa nowoczesnych systemów informacji pasażerskiej dla 17 tramwajów. W skład systemu wchodzą między innymi komputery pokładowe, tablice informacji pasażerskiej, monitoring oraz kasowniki. Operator systemu dzięki systemowi zliczania pasażerów, informowany będzie także o ilości osób jakie w danym momencie korzystają ze środków komunikacji publicznej. Takie rozwiązania pozwolą na optymalizację komunikacji w mieście. Z kolei na zmodernizowanych przystankach tramwajowych pojawią się elektroniczne tablice przystankowe, które będą pracować w systemie informacji pasażerskiej czasu rzeczywistego. Całość systemu zarządzana będzie z Centrum Nadzoru Ruchu, w którym dyspozytorzy czuwać będą nad siecią komunikacji tramwajowej w Grudziądzu.

Grudziądz to już drugie Miasto w kujawsko-pomorskim po Bydgoszczy dla których KZŁ dostarczą elementy Inteligentnych Systemów Transportowych. Realizując inteligentne systemy transportowe firma wprowadza nowe rozwiązania na rynek, dopełniające ofertę KZŁ w zakresie systemów informacji pasażerskiej i inżynierii ruchu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony