Partnerzy serwisu:

W Gorzowie dzień bez auta z Helmutem w roli głównej

Jakub Rösler 21.09.2021

W Gorzowie dzień bez auta z Helmutem w roli głównej
fot. WU
Jak donosi portal Gorzowianin.com, władze Gorzowa Wielkopolskiego przygotowały okolicznościowe zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Powód? Światowy Dzień Bez Samochodu. Impreza odbywa się co roku, 22 września i ma na celu zachęcenie kierowców do zmiany nawyków transportowych i wybieranie transportu publicznego, a także rowerów czy innych Urządzeń Transportu Osobistego zamiast samochodu. Gorzów zaplanował z tej okazji kursy historycznych pojazdów na regularnych liniach komunikacyjnych.
Światowy Dzień Bez Samochodu to coroczna okazja aby zostawić swój samochód w garażu i postawić na transport publiczny, a także rower, czy coraz powszechniejsze ostatnio, UTO. W większości polskich miast 22 września skorzystamy z darmowej komunikacji miejskiej bezwarunkowo lub też po okazaniu dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu. Nie są to niestety rozwiązania długofalowe i raczej nie poprawiają one realnie nawyków transportowych. Tym niemniej warto organizować nawet takie pojedyncze dni z darmową komunikacją miejską, tym bardziej, że na stałe decyduje się na nią coraz więcej polskich miast i miasteczek.

W Gorzowie Wielkopolskim z okazji Dnia Bez Samochodu obowiązywać będzie darmowa komunikacja miejska, z której będzie można korzystać bezwarunkowo. Jak możemy przeczytać na portalu Gorzowianin.com, miasto zaplanowało też uruchomienie zabytkowego tramwaju i autobusu, które tego dnia będą obsługiwały regularne linie komunikacyjne. Na trasie tramwaju nr 1 pojawi się odnowiony Helmut, który kiedyś kursował w regularnej służbie. Został zastąpiony przez nowe pojazdy wyprodukowane przez bydgoską Pesę. Ponadto na linii autobusowej 101 będzie kursował odnowiony autobus Jelcz M-11.

Wszystkie informacje dotyczące konkretnych kursów, na których spotkać będzie można historyczne pojazdy znaleźć można pod tym linkiem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony