Partnerzy serwisu:

W Gdyni kupisz bilet okresowy poprzez aplikację

Jakub Rösler 11.08.2021

W Gdyni kupisz bilet okresowy poprzez aplikację
fot. ZKM Gdynia
Już od środy, (11 sierpnia), w Gdyni będzie można kupić bilety okresowe na komunikację miejską za pośrednictwem telefonu. Do tej pory bilety okresowe miały formę ebiletu i papierową. Teraz się to zmieni. Bilety okresowe będą dostępne także w aplikacji mPay.
Standardowa forma, czyli bilet w postaci jednej z plastikowych kart lub w formie papierowej nadal będzie honorowana i możliwa do wyboru w momencie zakupu biletu okresowego. Jednocześnie wprowadzane rozwiązanie ma na celu ułatwienie zakupu biletów długoterminowych szczególnie młodszym osobom, częściej korzystającym z telefonów komórkowych. Bilety będą dostępne w postaci kodu QR, który trzeba będzie okazać podczas kontroli biletowej.

Aby kupić bilet poprzez aplikację, należy ją pobrać i założyć konto. Następnie wybrać dany rodzaj biletu i jedną z metod płatności oferowanych przez serwis. Są to przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass.

– Chcemy zapewnić mieszkańcom bezpieczny i komfortowy przejazd komunikacją miejską, dlatego w dystrybucji elektronicznej, a dokładnie w aplikacji mPay, pojawią się bilety okresowe. Nie będzie trzeba wyrabiać karty ani kupować papierowego biletu. Sukcesywnie uruchamiana będzie możliwość zakupu biletów okresowych w pozostałych aplikacjach mobilnych – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony