Partnerzy serwisu:

W GAiT zarobisz lepiej. Od nowego roku podwyżki dla wszystkich 1400 pracowników

Redakcja/inf. pras. 06.12.2021

W GAiT zarobisz lepiej. Od nowego roku podwyżki dla wszystkich 1400 pracowników
fot. UM Gdańsk
Około 340 złotych miesięcznie wzrosną średnio pensje wszystkich pracowników w miejskiej spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje od stycznia 2022 roku. To wynik porozumienia związków zawodowych GAiT z zarządem spółki.
Rozmowy z władzami spółki toczyły się już od dłuższego czasu, związkowcy z GAiT negocjacje rozpoczęli od propozycji kwoty podwyżki 800 zł miesięcznie dla wszystkich pracowników. Ostatecznie w podpisanym porozumieniu podwyżka wyniesie 2 zł do stawki godzinowej dla wszystkich pracowników GAiT.

Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i klimatu tak skomentował porozumienie na swoim profilu FB:

"Dla dobrze funkcjonującej komunikacji publicznej niezbędni są prowadzący pojazdy, panie i panowie kierowcy i motorniczy. Cieszę się, że doszło do porozumienia płacowego pomiędzy zarządem Gdańskie Autobusy i Tramwaje a związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników. Od nowego roku, stawka godzinowa wzrośnie o 2 zł brutto i wynosić będzie dla prowadzących pojazdy o stażu pracy w GAiT do 6 miesięcy - 20,50 zł brutto, natomiast dla pracujących powyżej 6 miesięcy - 21,20 zł brutto. Również w pozostałych grupach pracowniczych uruchomione zostaną środki finansowe z przeznaczeniem na wzrost wynagrodzeń."

Średnio 340 zł do pensji zasadniczej oznacza, że dla kierowców i motorniczych godzinowa stawka wzrośnie z aktualnych 19,20 zł do 21,20 zł, tj. Na mniejszą podwyżkę od nowego roku mogą liczyć tylko kierowcy prowadzący pojazdy o stażu pracy w GAiT mniejszym niż pół roku. Za godzinę pracy otrzymają oni 20,50 zł. W GAiT pracuje 1,4 tys. osób.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony