Partnerzy serwisu:

W Bydgoszczy trwa przebudowa torowiska na Perłowej

Redakcja/inf. pras. 19.04.2022

W Bydgoszczy trwa przebudowa torowiska na Perłowej
fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Trwają prace przy budowie nowych mostów nad Brdą i przebudowie przyległych skrzyżowań. Najważniejszym elementem nowej inwestycji będą dwa obiekty mostowe nad Brdą. W ramach tego zadania prowadzona jest też przebudowa torowiska na ul. Perłowej.Wykonawca w tym miejscu rozpoczął już kolejny etap robót.
Na ul. Perłowej w Bydgoszczy trwają prace podziemne i energetyczne. W ostatnim czasie wykonywana była już dolna warstwa konstrukcji (stabilizacja). Wykonane są też wszystkie fundamenty pod słupy trakcyjne, na teren budowy zwożone są tez elementy przyszłego torowiska: podkłady i szyny.

Wykonawca rozpoczął już kolejny etap robót, zmierzający do włączenia przyszłego torowiska na ul. Perłowej do ul. Toruńskiej. Zadanie związane będzie z przebudową skrzyżowania Perłowa/Toruńska.

Od poniedziałku 11 kwietnia wprowadzono zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu na ul. Toruńskiej. Powstało tymczasowe rondo na wysokości miejskich wodociągów oraz tymczasowy przejazd przez torowisko na wysokości skrzyżowania Toruńska – Nowotoruńska.

Ruch pojazdów w obu kierunkach zostanie poprowadzony jezdnią północną. Jezdnia południowa na tym odcinku będzie służyła tylko do obsługi ruchu lokalnego oraz dojazdu do prywatnych posesji, bloków i szkoły.
- dojazd do osiedla 6 planet, ZSZPO, sklepu i bloku przy Spokojna 9/1 i ZDMiKP przez rondo tymczasowe jezdnią południową (droga bez przejazdu – odcinek ten będzie dwukierunkowy)
- dojazd do ulicy Łuczniczka, Zacisze w tym do szkoły SZP nr 26 przez rondo tymczasowe po jezdni północnej do zawrotki na wysokości skrzyżowania ulic Toruńska-Nowotoruńska (droga bez przejazdu – odcinek ten będzie dwukierunkowy)

Dodatkowo na wysokości ul. Spokojnej nie będzie przejazdu przez torowisko. Ruch od strony ul. Spokojnej będzie poprowadzony również południową jezdnią do ronda (ruchu dwukierunkowy). Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Toruńskiej w dalszą jej cześć (wysokość ul. Filmowej). Ruch tramwajowy na tym odcinku będzie odbywał się bez zmian.

Utrudnienia w ruchu związane z przebudową torowiska i jezdni w obszarze ul. Perłowej, potrwają do jesieni bieżącego roku.

Dzięki przebudowie wokół skrzyżowania Toruńska-Perłowa powstaną między innymi nowe drogi rowerowe. Odnowione zostaną nawierzchnie chodników. Ważnym elementem zmian będzie też modernizacja peronów przystankowych.

Przystanki w ciągu ul. Toruńskiej zostaną przesunięte za rozjazdy tramwajowe, co ułatwi przesiadki. Nową konstrukcję jezdni i nawierzchnię otrzyma odcinek ulicy Toruńskiej od skrzyżowania z ulicą Spokojna do skrzyżowania z Perłową. Wyposażony zostanie on w energooszczędne oświetlenie. Ruchem tak jak obecnie kierować będzie sygnalizacja świetlna. Poza tym przebudowane zostaną odcinki osiedlowych ulic przyległych do węzła.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony