Partnerzy serwisu:

W Biskupcu ruszy komunikacja publiczna

Przemysław Farsewicz 05.08.2021

W Biskupcu ruszy komunikacja publiczna
fot. UM Biskupiec
Kolejna gmina wokół Olsztyna decyduje się na uruchomienie komunikacji. Do grona dołączy od 1 września Biskupiec. Co więcej, po ulicach będą kursowały pojazdy w takich samych barwach co w Olsztynie – limonkowo-szarych.
Od 1 września rusza Biskupiecki Publiczny Transport Zbiorowy. To kolejna gmina, która uruchamia własną komunikację publiczną, po m.in. Dywitach czy Stawigudzie. Również w Biskupcu zawitają autobusy znane z olsztyńskiego malowania w barwy limonkowo-stalowe. Operatorem komunikacji będzie firma Usługi Transportowe Kamil Krzemiński U Kamila

– Transport będzie się odbywał na 12 liniach komunikacyjnych co pozwoli wszystkim na swobodne przemieszczanie się zarówno po samym mieście jak i zniweluje problem komunikacyjnego wykluczenia naszych wsi – podkreśla Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca.

Jak wyjaśnia, będzie można także dojechać do odległego o ok. 40 km Olsztyna i z niego wrócić czy odwiedzić sąsiednie gminy. Z transportu mają korzystać także dzieci dojeżdżające do szkół. Autobusy będą kursowały w zależności od trasy od 4 do 11 kursów w dni szkolne oraz od 3 do 5 kursów w dni robocze bez nauki szkolnej. We wniosku o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych gmina Biskupiec zgłosiła zapotrzebowanie na 650 000 wozokilometrów rocznie.

– Rozkład jazdy, który powstając opierał się przede wszystkim na potrzebach dzieci dojeżdżających do szkół, a także na wnioskach kierowanych do nas przez samych mieszkańców. Pomocna okazała się również ankieta, która na przełomie lutego oraz marca została przeprowadzona w naszych sołectwach. Współpracowaliśmy także z największymi zakładami pracy – tłumaczy Kozłowski.

Linie o większym zasięgu i charakterze powiatowym mają pomóc dowieźć mieszkańców Olsztyna do dużych zakadów pracy w regionie – fabryki płyt wiórowych Egger, zakładu izolacji Neotherm czy do fabryki mięsnej „Warmia”. Nie wykluczone, że w przyszłości ruszy także weekendowa linia na plażę położonego nieopodal Biskupca dużego jeziora Dadaj.

Linie obsługiwać będą nowe busy marki M<ercedes. Operator sprowadził także używane Solarisy Urbino – długości 15 metrów. Będą one obsługiwały linie o największych potokach podróżnych – z Biskupca do Barczewa, Klebarka Małego do Olsztyna. – Obecnie trwa znakowanie przystanków w terenie, przygotowywanie floty i tworzenie materiałów promocyjnych – dodaje burmistrz.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony