Partnerzy serwisu:

W biletomacie zapłacimy również telefonem

Witold Urbanowicz 23.09.2015

W biletomacie zapłacimy również telefonem
fot. MZA Warszawa
Polski Standard Płatności wraz z firmą Mera Systemy rozpoczyna proces wdrażania BLIKA w biletomatach w największych polskich miastach. To zupełnie nowa usługa, która znacznie rozszerza funkcjonalność BLIKA. Prezentacja tego rozwiązania nastąpi podczas Targów Kolejowych TRAKO.
Mera Systemy jest producentem i projektantem automatycznych systemów poboru opłat za usługi i produkty. Firma posiada duże doświadczenie w zakresie budowy urządzeń przeznaczonych do użytku w transporcie publicznym, takich jak automaty biletowe gotówkowe i bezgotówkowe, które mogą być instalowane zarówno stacjonarnie jak i w pojazdach. Tym samym Mera Systemy staje się pierwszym partnerem Polskiego Standardu Płatności w oferowaniu zupełnie nowej funkcjonalności BLIKA. Rozwiązanie to może wprowadzić dowolny agent rozliczeniowy – uczestnik PSP wybrany przez operatora – akceptanta.

– Ten projekt potwierdza, że obok bezpieczeństwa, to właśnie powszechność i wygoda są najważniejsze w codziennym korzystaniu z BLIKA. Współpraca z firmą Mera Systemy zwiększa możliwości praktyczne BLIKA i pozwala jego użytkownikom poznać zupełnie nową funkcjonalność. Proste, szybkie i bezpieczne korzystanie z BLIKA to sprawne rozliczanie płatności za bilety komunikacji miejskiej – mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.

– Wdrożenie BLIKA na naszych biletomatach pozwoli pasażerom komunikacji miejskiej na dokonywanie zakupów biletów za pomocą nowego innowacyjnego kanału płatności. Dotychczas mogli to robić za pomocą monet, banknotów lub kart płatniczych. Teraz, podczas jazdy komunikacją miejską już nawet nie będą musieli mieć portfela przy sobie – mówi Grzegorz Lange, Prezes Mera Systemy.

BLIK, który ma już ponad 1 mln użytkowników mogących korzystać z systemu to nie tylko wygodny sposób na kupowanie w sieci. Telefonem zapłacimy także w ponad 123 tysiącach terminali płatniczych w całym kraju, w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych oraz na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill czy eCard. BLIKIEM wypłacimy również gotówkę z większości (12,5 tysiąca) bankomatów w Polsce bez użycia karty płatniczej. Co ważne, taka transakcja nie trwa dłużej niż ta autoryzowana kodem PIN.

Aby skorzystać z systemu stworzonego przez Polski Standard Płatności, wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną banku – uczestnika systemu i aktywować w niej BLIKA. Wśród banków umożliwiających tego typu płatności znajdują się: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank (również Orange Finanse), PKO Bank Polski oraz Inteligo.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony