Partnerzy serwisu:

W 2021 r. Moskwa otrzyma ponad 100 nowych tramwajów

Witold Urbanowicz 10.04.2021

W 2021 r. Moskwa otrzyma ponad 100 nowych tramwajów
fot. Mosgortrans
W 2021 r. Moskwa otrzyma 109 nowych niskopodłogowych tramwajów – w tym 19 trzyczłonowych i 90 jednoczłonowych. W ostatniej dekadzie w stolicy Rosji udało się odnowić 80% floty tramwajowej.
Pierwsze trzy nowe tramwaje Witiaź-M zostały dostarczone w lutym. Nowe wozy różnią się od poprzednio dostarczonych pojazdów. Liczba miejsc siedzących została zwiększona o dziesięć i wynosi teraz 70. Pojazd wyróżniają szersze przejścia, kurtyny ciepła na wejściu, bardziej wydajna i cicha klimatyzacja, a do tego dochodzą uchwyty na rowery.

Zaczęła się też dostawa tramwajów, które otrzymały pieszczotliwą nazwę Lwionok. Lwiątka będą z kolei pierwszymi w pełni niskopodłogowymi jednoczłonowymi tramwajami w stolicy Rosji. Będą w stanie przewieźć 110 pasażerów, oferując o 18% więcej pasażerów niż pojazdy poprzedniej generacji.

– W ciągu ostatnich 10 lat odnowiliśmy prawie 80% całej floty tramwajowej. Teraz nowe trzyczłonowe tramwaje Witaź-Moskwa po raz pierwszy pojawią się w północno-zachodniej części miasta – mówi Maksim Liksutow, wiceburmistrz Moskwy. Spotkać będzie je można na linia 10, 21 i 28.

Od teraz utrzymaniem infrastruktury tramwajowej ma zajmować się Moskowskij Mietropolitien (Moskiewskie Metro), które przejęło to zadanie od Mosgortransu. Scentralizowany zarząd i konsekwentne modernizacje mają skutkować podniesieniem prędkości tramwajów, poprawą utrzymania infrastruktury, zmniejszeniem liczby niezbędnych napraw i kosztów utrzymania.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony