Partnerzy serwisu:

Volvo z nowymi kontraktami na elektrobusy w Szwecji

Jakub Rösler 10.09.2021

Volvo z nowymi kontraktami na elektrobusy w Szwecji
Fot. Volvo Buses
Volvo dostarczy łącznie 122 autobusy elektryczne do 3 szwedzkich miast. Operatorem wszystkich z nich będzie firma Nobina, czyli największy operator transportu autobusowego w Skandynawii. Nowe pojazdy dotrą do Göteborga, Malmö, a także Hässleholm w południowej Szwecji. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2022-2023.
Volvo dostarczy kolejne elektrobusy do Skandynawii. Po zamówieniach w takich miastach jak Drammen i Ålesund, przyszedł czas na kolejne ośrodki miejskie. Tym razem pojazdy Volvo dotrą do trzech szwedzkich miast, Göteborga, Malmö, a także miejscowości Hässleholm. Operatorem wszystkich z nich będzie firma Nobina, czyli największy przewoźnik autobusowy w Skandynawii. W ostatnim czasie firma zaczęła odbiory kolejnej partii autobusów firmy BYD w Helsinkach.

Autobusy, które pojawią się na ulicach szwedzkich miast to model z rodziny 7900. W sumie, do 3 miast dotrą aż 122 autobusy. Najwięcej z nich, 84 pojazdy, dotrze do Göteborga. Pośród nich 60 będą stanowić zupełnie nowe pojazdy, a 24 będą używane. Wcześniej miasto zamówiło 145 elektrycznych autobusów od Volvo, które dotarły tam w grudniu 2020 roku. Pojazdy mają dotrzeć w lecie 2022, a także 2023.

29 elektrobusów dotrze do Malmö we wrześniu 2022, co będzie kontynuacją wprowadzenia do ruchu 60 elektrycznych Volvo wiosną tego roku. Natomiast 9 pojazdów pojawi się w Hässleholm na południu Szwecji. Mają wejść do służby w grudniu przyszłego roku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z lokalnego i centralnego wsparcia dla debiutu naszych 60 autobusów elektrycznych w Malmö. Volvo Buses było naturalnym wyborem przy kolejnych zamówieniach w południowej Szwecji, a także w Sztokholmie. Pozwoliły one wzmocnić naszą relację i razem tworzyć zrównoważony, nowoczesny i solidny transport publiczny – powiedział Jens Råsten, szef sekcji taboru w firmie Nobina.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony