Partnerzy serwisu:

Volvo wprowadzi nowy sposób ładowania elektrobusów

Redakcja 22.10.2020

Volvo wprowadzi nowy sposób ładowania elektrobusów
fot. Volvo
Jesienią 2021 roku Volvo Buses wprowadzi w swoich miejskich autobusach elektrycznych nowy sposób ładowania. Obok istniejących już rozwiązań – OppCharge i Combo2 / CCS – Volvo będzie oferować ładowanie za pomocą zamontowanego na dachu autobusu pantografu, zwanego Panto Up.
– Dzięki szerokim i elastycznym możliwościom ładowania autobusów, możemy spełniać różnorodne wymagania i oczekiwania naszych klientów oraz umożliwiać im szybsze i łatwiejsze przechodzenie na zelektryfikowany transport autobusowy – mówi Ulf Magnusson, starszy wiceprezes jednostki biznesowej Europa w Volvo Buses.

Rozwiązanie Panto Up zostało oparte na najnowszej technologii firmy Schunk, która cechuje się kompaktową instalacją i niewielkim dodatkowym ciężarem na dachu autobusu. Panto Up będzie dostępne od jesieni 2021 roku - jako alternatywa dla stosowanych dotychczas sposobów ładowania w autobusach Volvo 7900 Electric oraz Volvo 7900 Electric Articulated.

Volvo Buses zaprezentowało całą gamę swoich rozwiązań do wysokowydajnego ładowania autobusów 21 października w Göteborgu – mieście, które pod wieloma względami wyznacza trendy w rozwoju zelektryfikowanego transportu publicznego. Prezentacja jest częścią unijnego projektu Assured, którego celem jest zachęcanie do przechodzenia w ruchu miejskim na pojazdy zelektryfikowane – dzięki zapewnieniu kompatybilności pomiędzy różnymi producentami pojazdów i ładowarek.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony