Partnerzy serwisu:

Volvo pochwaliło się nowym, przegubowym elektrobusem

Jakub Dybalski 19.08.2019

Volvo pochwaliło się nowym, przegubowym elektrobusem
fot. MS
Volvo poinformowało, że w październiku na targach Busworld w Brukseli zaprezentuje nowe Volvo 7900 Electric Articulated, czyli przegubowego elektrobusa, opartego na prototypie, który od zeszłego roku kursuje testowo po Goeteborgu.
Tym samym powiększy się oferta szwedzkiego producenta, który produkuje już przegubowe autobusy w wersji hybrydowej i hybryd elektrycznych. Prototypowe przegubowce bateryjne, kursują od kilku miesięcy po linii nr 16 w Goeteborgu. W tym czasie przejechały 62 tys. km.

Nowy autobus będzie bardzo pojemny, bo przewidziano w nim miejsce dla 150 pasażerów. Volvo planuje go w dwóch wersjach długości – liczącej 18 metrów, oraz nieco dłuższej, liczącej 18,7 metra. Autobus ma być ładowany zarówno metodą plug in, jak i pantografową.

– Zmiana w kierunku zrównoważonego transportu publicznego zachodzi w miastach na całym świecie. Oferując ciche, zeroemisyjne, elektryczne autobusy z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, możemy pomóc miastom w rozwiązaniu ich problemów ze smogiem, hałasem, zatłoczeniem na ulicach i wypadkami. Pojemny, elektryczny autobus, to w tym zakresie bardzo istotne narzędzie – stwierdził Hakan Agneval, szef Volvo.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony